Merkezi uydunun kablosunu evde ikiye ayırıp iki TV'de kullanabilir miyim?

Mutfağa bir televizyon alıp duvara monte ettireceğiz.
Merkezi uydunun dışında bir anten iş görür mü acaba? Eskiden dijital antenler dışındaki antenler pek iyi çekmezdi. Ama yıllar geçti teknolojide belki gelişmeler olmuştur. Dijital anten dışında bir şansımız var mı?

Eğer bir şansımız yok ise,

Salondaki televizyonun çatıdan eve çekilen merkezi uydu anteni kablosunu splitter ile ayırıp birini salona, birini mutfağa bağlayacağım.

Bu mümkün mü? Mümkünse TV'lerin yayınında zayıflamaya neden olur mu? En iyi splitter hangisidir? Bu olayı gerçekleştirirsem karşıma çıkabilecek sorun ve sonuçlar neler olacaktır? Deneyimi olanlar yazarsa sevinirim.

Bir televizyonda dikey frekanstan bir kanal izlerken diğer televizyondan yatay frekansta yayın izleyemezsin.

LNB'den ya da merkezi sistem dağıtıcısından iki farklı kablo gelmesi lazım.
  • himmet dayi  (16.11.20 17:00:53)
Aynı anda çalışmaz alıcılar, çünkü biri LNB'ye dikey sinyal gönderirken biri yatay göndermeye çalışacak vs.

Şöyle olur, salondaki alıcının varsa çıkışından kablo alır 2. cihaza girerisinz.

1. cihaz kapalıyken ama stad by konumundayken 2. cihaz her türlü çalışır.

1. cihaz çalışırken izlenen kanal hangi polarizasyonda ise 2. alıcı sadece o polarizasyondaki kaalları gösterir.
  • John Bloor  (16.11.20 17:01:28)
İki TV'yi aynı anda izleme ihtiyacı yok.
Sadece mutfaktayken mutfaktakini, salondayken salondakini izleyeceğiz.
Bu durumda kabloyu iki TV'ye de bağlasak olur mu?
  • gijilti  (16.11.20 17:48:32)
İki uydu aynı anda çalışmadığı sürece sorun olmaz.

Mutfağa geçerken diğer uyduyu kapatmayı unutmayın yeter.
  • himmet dayi  (16.11.20 18:08:44)