[]

Microsoft Bing

Merhaba herkese, yeni bilgisayar aldim, microsoft edge yuklu chrome yuklemedim henuz, arama motoru olarak direk Bing aciliyor ben de biraz onu kullaniyim dedim fena da gelmedi acikcasi ama bing'de google'daki gibi tirnak icinde arama yaptigimda direk sonuclari cikartmiyor karsima. Baska bir yolu mu var acaba?
 
Kanka Bing VS Google dersen baya komik capsler var. Aradaki farkı anlarsın. Ben uzun zamandır Bing kullanıyorum.
Eksileri
Bazen Türkiye'ye özel şeyleri bulmakta zorlanıyor.
Bazen çok yanlış anliyor
Artilari
Aptal saptal haber siteleri çıkmıyor her yazdığın şeye.
  • allah yazdiysa bozsun  (14.11.20 17:33:25) 
peki sorumun cevabini biliyor musunuz? bir yolu yok mu yani mesela ben atiyorum "ageing population" in europe diye arama yapmak istiyorum ama sadece icinde "ageing populations" i iceren sayfalar ciksin istiyorum, ama bing'de cikmiyor.


  • carmenta  (14.11.20 17:38:47 ~ 17:40:25) 
help.bing.microsoft.com

burada kullanım seçenekleri mevcut.

Ancak gel bu sevdadan vazgeç. Google varken Bing kullanmak akıllıca değil :)
  • himmet dayi  (14.11.20 17:43:20) 
@himmet dayı haha teşekkürler ben de bakmıştım ama bulamamıştım gerçi pek faydalı olmadı çünkü yine tırnak içinde arama yapın diyor ama bende çalışmıyor. Bu gidişle sadece google’ı açmak için kullanıcam zaten:)


  • carmenta  (14.11.20 17:58:43 ~ 17:59:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.