yaprak jiletle tıraş olanlara bir soru...

aranızda yaprak jiletle tıraş olan var mı?
bende bi 5 liralık yuma marka
bir de 25 liralık wilkinson sword makine var..
jilet olarak rapira kullanıyorum.

siz hangi marka makine ve jilet kullanıyorsunuz?

bende wilkinson'un o siyah plastik makinesinden vardı. ilk onu aldım. biraz kullandım ama sonra razorus'tan yaqi marka çok pahalı olmayan bir makine aldım, 6-7 ay önce. jilet de wilkinson, gillette, bir de rossman kullandım. fakat, şimdi o makineyi de bıraktım ve bim'den mans marka 3 jiletli kullan-at bıçakla tıraş oluyorum. yaprak jilet tamam ama bana göre olmadığı fark ettim. bu mans de diğer kullan-at bıçaklara göre daha iyi geldi. bilmiyorum...

  • malheiros  (13.11.20 22:00:09)
edwin jagger de86
jilet 5-10 markadan aldım. rastgele kullanıyorum. zaza, rapira, perma sharp, astra, persona vs.

  • glamdr1ng  (13.11.20 22:01:54)
bende de ej de89 var.
jilet astra ve shark.

  • absel  (13.11.20 22:11:36)
yaqi marka alet kullanıyorum. wilkinssondan sonra yaqideyim. maddi durum dolayısıyla tabi. elim bol olsa de86 çakardım acımadan.
wilkinsson daha emniyetli bir alet yaqiye göre onu da belirtmeden edemeyeceğim.

aklına gelecek bütün jiletleri denedim. feather çok keskin geldi. hoşlaşmadım ama saygım büyük. mavi astradan şaşmam kolay kolay. aleti değiştirirsem işler değişir tabi.
  • hemsta  (13.11.20 22:36:25)
Jilet, astra almistim bayagi buyuk bir miktar, yillardir onu kullaniyorum.

Makine olarak (ozellikle her gun tiras olmadigim icin) tarakli bir tiras makinam var, sakallar icine dolup tikamiyor. sunun gibi: www.italianbarber.com
  • fortisvita  (13.11.20 22:49:55)
Edwin jagger de89
Jilet karisik; yeşil/mavi astra, wilkinson vs. Değiştiriyorum karisik setlerden aliyorum.

  • logisticsmanager  (14.11.20 00:25:53)
Rapora pek sevilen bi jilet değildir yeşil astrsya bak bi bence

  • all girls dream  (14.11.20 01:45:25)
@all girls dream

biz babadan böyle gördük :)
  • tabudeviren  (14.11.20 01:56:13)
Uzun sure Wilkinsson kullandim. Simdi 1 milyoncudan aldigim aleti kullaniyorum. Bir fark goremedim ikisi arasinda.

Ayrica berberlerdeki usturadan da kullaniyorum

Jilet olarak zaza,astra,rapira kullandim.
  • kaiserr76  (14.11.20 08:52:48)