Windows anahtarını nasıl öğrenebilirim?

Yeni bir freedos bilgisayar aldım eski bilgisayarımın Windows anahtarını kullanarak buna Windows yüklemem mümkün mü?

Eski bilgisayarın altındaki etikette yazıyor ama silik olduğu için tam okunmuyor.

Windows kurulu geliyorsa bildiğim kadarıyla anahtarları anakarta işlenmiş geliyor. Yani aktarma olayı olmuyor. Anahtar öğrenme için basit programlar var Google dan bulabilirsin.

  • Topalordek  (13.11.20 20:54:02)
O windows o bilgisayarda etkinleştirildiği için başka bir bilgisayarda kullanamazsın zaten. Etkinleştirmene izin vermez. Eğer o anahtarı okuyabilirsen microsoft türkiye ile iletişime geçip yeni bilgisayara aktarmak istediğini söyle. mümkün ise onlar yardımcı olacaktır.

  • himmet dayi  (13.11.20 21:02:41)
@topalordek Programlara güvenemediğim için denemedim ama diğer yöntemlerin hiçbiri bir işe yaramadı. ,Teşekkürler...

@himmet dayi maalesef epey uğraştım ama okunmuyor. microsoft türkiye2nin pek yardımcı olacağını samöıyorum ama deneyeyim teşekkür ederim.
  • lafalaf  (13.11.20 21:07:12)
showkeyplus - github.com
veya powershellden aşağıdaki komutu kullanarak ogrenebilirsiniz.

(Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey
  • akiskan  (13.11.20 21:55:37)
Hocam Microsoft Türkiye'den başkası yardımcı olamaz size. O ürün anahtarı ile bir bilgisayar etkinleştirilmiş zaten. O etkinleştirmenin devre dışı bırakılması gerekiyor ilk olarak. Onu da Microsoft'tan başkası yapamaz. Aynı ürün anahtarı kullanılamıyor başka bilgisayarda.

  • himmet dayi  (14.11.20 17:27:28)
eger ilk makinedeki windows 10 retail key ise başka makineye taşınabilir. oem keyler ise anakart ile eşleştirilir ve taşınamaz.
kesin bilgi :)

  • akiskan  (15.11.20 18:32:32)
Hocam ben bu program ile öğrenmiştim. www.nirsoft.net

ek bilgi: 2 farklı laptopta ikisi de win yüklü gelmişti ikisinin keyini de formatladıktan sonra başka bilgisayarda kullanmıştım.
  • fezagezgini_4  (15.11.20 18:36:45)