kült şarkılar

bunların listesini bulabilir miyiz? another brick in the wall, zombie, numb gibi muhteşem şarkıları yeni öğreniyorum ben mesela. bunun gibi geçmişte olay olmuş şarkıları nasıl öğrenebilirim?

valla o kadar çok ki..gerçi tür belirtmemişsiniz ama rock olduğunu tahmin ediyorum.

toplama playlistler var oralardan bakabilirsiniz.

iternettede kesin top50, top100 listeleri falan yapılmıştır oralardan da yararlanırsınız.
  • AlsterWasser  (13.11.20 20:18:23 ~ 20:18:52)
www.rollingstone.com

şöyle geniiiiiş bir giriş olabilir :D

Tabi en meşhur grupların spotify'daki ilk 10 şarkısı da genellikle bahsettiğiniz parçalardan oluyor

rhcp - californication / other side
radiohead - karma police / creep
metallica - nothing else matters / unforgiven / one
rem - losing my religion

gibi gibi ama X best rock/pop songs of all time diye aramalar tatmin edecektir.

Bi de mtv'nin bi 10 15 cd'lik bir albümü vardı her senenin hitlerini içeren daha pop ağırlıklı da olsa da onda da her parçayı duyunca anaaaaa demek garantili (terbiyesiz yerlerde var bu koleksiyon)
  • hedep  (13.11.20 20:26:09)
Soldier of fortune
Thriller( klibiyle beraber)
Angie
İmagine
Öne
We are the world
Temple of the king
Still loving you
  • deer hunter  (13.11.20 20:33:15)
RHCP için birkaç tanesini sayayım:

Californication,
Can't Stop,
Under The Bridge,
Scar Tissue,
By The Way,
Otherside,
Zephyr Song,
Blood Sugar Sex Magik,
Give It Away,
Dani California,
Snow,
Dosed,
Around the World,
Fortune Faded,
Venice Queen

falan diye gider..
  • vedatchilipeppers  (13.11.20 20:38:04)