Bina sağlam mı?

Nereye başvuracağız bunun test edilmesi için? Apt. da aman başımıza iş çıkarmayın diyen bir kısım az gelişmiş canlılar var. Bunlara rağmen nasıl emin oluruz binanın risk durumundan?

Bugün verdiğim cevabı tekrarlıyorum;

"Test için hissedarlardan birinin dilekçe ve imza vermesi yeterli, yetkili firma gelip karot alacak ve demir ölçülerine bakacak, gerekirse rötgen çekecek.

Fiyatı ortalama bir bina için 5 bin lira civarında.

Bina çürükçıkarsa ve isterseniz bunu tapuya şerh ettirip binayı riskli yapıya sokabilirsiniz. Sonrası karmaşa, yıkıp yeniden yapma imkanı yoksa tapuya şerh yaptırmayın. Sadece bireysel olarak binanızın durumunu öğrenin, sonrasına bireysel karar verirsiniz"

altyapi.csb.gov.tr

Şuradan özel kurusuluş ve firmalar menüsünü seçip şehri seçin, size yakın olanları arayıp fiyat alın.
  • John Bloor  (13.11.20 12:13:11)
Bina riskli cikarsa tahliye edilmeniz zorunlu. Sayaclar sokuluyor. İnsanlarin istememesi cok normal. Devlet alin size otel hemen bosaltin demiyor. Durumu olmayan napsin? Cikip tasinip kira ucreti odemek kolay degil. Bina 99 oncesi ise ornek alinir. 99 sonrasina islem farkli.

  • müptezel dostoyevski  (13.11.20 14:48:28)