Şu filtre kahve demleme standı nasıldır ?

www.dripesso.com

Linki yukardadır. Acaba yukarıdaki aparat güzel bir filtre kahve demlemek için yeterli midir ya da bu fiyat bandına o olmaz şu daha iyidir diyebileceğiniz başka bir demleme ürünü var mıdır ?

Not: Elektrikli makine kullanmak istemiyorum.

gereksiz. onun yerine seramik dripper al 40-50 lira bir şeydi kütahya porselenin mesela. altına koyacak sürahin yoksa da 10-20 liraya da litrelik sürahi al belki misafirin gelirse çok yapmak için tamam. o bakır zımbırtı, hortum falan gereksiz bence...

  • malheiros  (12.11.20 14:36:21)
@malheiros

Misafirlik değilde iş yerinde kendim için kullanacağım. Birde güral porselenin dripperları 60-70 tl bandında hani o aparata 60 tl vermektense böyle bir şeye acaba 150 tl vermek daha mı iyi olur diye düşündüm.
  • joehigashi  (12.11.20 14:42:29)
malheiros +1 Gereksiz sistem ve masraf.
bir tane seramik dripper, doğrudan kupanın üzerine demleyebilirsiniz.

Alternatif olarak aeropress diyeceğim ama fiyatları uçmuş.
  • kobuzchu kiz  (12.11.20 15:19:12)
Ben görsel olarak çok beğendim.

  • jazzabel  (12.11.20 15:27:18 ~ 15:27:37)
teşekkürler arkadaşlar 50 tl ye porselen dripper aldım.

  • joehigashi  (12.11.20 15:50:38)
birkaç yıldır bunu kullanıyorum
www.ikea.com.tr

70-80 lira gibi bir şeye almıştım ama şimdi fiyatı yükselmiş tabii.
kahvenin yağlı olmasının hoşuma gitmesini geçtim kağıt değiştirme işiyle uğraştırmaması bile büyük kolaylık.
  • d e j i n  (12.11.20 22:09:44)