Elektrik güç artırımı

Süpermarket açacağım markete alacağım soğutucu dolaplar ( şarküteri, içecek dolabı, soğuk oda ) 4 adet 48.000 btu kaset tipi klima, aydınlatmalar, 3 adet market kasiyer bölümü... vs ürünler için yaklaşık 85-90 kw elektrik gücüne ihtiyaç olduğu ön görülüyor. Ancak dükkanda kurulu güç ihtiyacımızı karşılamıyor ve dolayısıyla güç artırımına gidilmesi gerekiyor. Sormak istediğim soruya gelince; Daha önce güç artırımı yapan arkadaşlar var mıdır? Süreç ne şekilde işliyor? Elektrik mühendisi ile anlaştık diyelim, proje çizildi güç artırım talebi başvurusu yapıldı ondan sonra ne şekilde devam ediyor? Sanırım binanın komple elektrik tesisatının değişmesi gerekiyor. Peki bunun için binada yaşayanlardan yazılı onay alınması gerekir mi? Komple binankn elektrik tesisatı degisince binadakiler belirli bir zaman elektriksiz kalmazlar mi? Elektrik tesisat işi bitirinceye kadar. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız bu konu ile ilgili. Teşekkürler

Bende ayni sorunu kendi evimde yasamistim, cok fazla elektrik gucune ihtiyacim var idi fakat evimdeki sistem yetersizdi, simdi disardan gelen bir elektrik var size, o elektrik direkt sizin sigorta kutunuzdan isyerinize dagiliyor, sadece kablolar ve sigorta kutusu degistirilmeli, bunun icin illaki izin alinmasi gerekiyor mu bilmiyorum fakat hic kimseye soylemeden de yapilabilecek bir islem, bunu yapan sirketler var, arastirin googleda.

  • nosmoke  (11.11.20 04:14:35)
elektrikci tutacaksiniz o tum resmi isler dahil hepsini halleder. surecleri onlar biliyordur. mumkunse merdiven alti olmayan bir elektrik muhendislik firmasi ile gorusun. ama ucuza cikmayacaktir bu is

  • oscar  (11.11.20 06:04:48)
güç artışı mevcut gücün %20sine kadar yapılabiliyor, en son böyleydi. bu işi takip edenler sizi yönlendirecektir. ama muhtemelen size yeni proje ile yeni abonelik daha uygun gibi. bina ana hattını değiştirmek yerine direkt sizin markete yeni hat gelir orda panoyu düzer. iç tesisatı da oraya bağlarsınız. markette yer yoksa. bina pano odasına.

  • kapti  (11.11.20 11:48:09)