[]

Avrupa multeci krizi hakkinda

Merhaba herkese, yaklasmakta olan bir sunumum var konu avrupa multeci kriziyle alakali ders ise demography. Neler eklememi onerirsiniz slaytlara nelerden bahsediyim? Ben kaba taslak biseyler cikardim tabi simdilik ama belki unuttugum, guzel bir kac fikir gelir sizin de akliniza diye sormak istedim .
 
medeni olmakla ovunen avrupalilarin 100 bin kisi koca avrupa'ya ayak basinca nasil kriz ilan edecek kadar riyakar olduklarini, multecileri sinirlarda tekme tokat dovduklerini, 2-3 milyar rusvet verip turkiye'ye multecilere salmamasi konusunda tembihlemesini, multecilerden sadece egitimli ve meslek sahibi olanlari alip, kalanlari turkiye'ye geri postaladiklarini anlatabilirsin.


  • baldur2  (10.11.20 07:45:37) 
tek bir avrupali diye kavram olmadigini anlatabilirsin. ornegin avrupada da multeci karsitlari veya tam tersine multecilere kucak acan, bunun yaninda hic umrunda olmayan kitlelerin de oldugunu anlatabilirsin. bu kitlelerin politikacilari, hukumetleri etkiledigini, ve bu etkilenen kisilerin kararlari bu kitlelerin etkisine gore aldigini anlatabilirsin.

ornegin almanyada ellerinden gelse multecileri bogazlayacak parti ve bu partiyi destekleyenler de var. ayni zamanda multecilerin yeterince desteklenmedigini soyleyip sorunlarina parmak basan parti ve gonullu olarak multecilere destek olan insanlar da var.

diger ulkeleri de dusunununce cok farkli bakis acilari mevcut, yani avrupa tek bir kisi, ulke, ya da homojen topluluk degil. farkli gorusler mevcut.
  • emrahday  (10.11.20 12:30:59) 
Tesekkurler yanit icin ama ders demografi oldugu icin sanirim rakamlar uzerinde durmam daha mantikli olucak sosyal sorunlardan ziyade.


  • carmenta  (10.11.20 19:27:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.