sanal kart sorusu

yurtdışından 16.000TL'lik bir alış veriş yapıcam.
7k iş 5k garanti 4k falan da ziraat-yapı kredi'ye dağılmış kartlarım var.

tek çekim yapılması lazım alışverişin.

limit arttır diyorum bankaya toplam limitinize ulaştığınız için arttıramıyoruz diğer kartları iptal edin diyor.

şimdi ben bir sanal kart oluştursam içine 16k para atsam oradan çeksem sonra kartı kapatsam böyle bir yöntem var mı?

kredi kartına yükleyip çekebilirim ama o zamana kadar ürün tükenmiş olabilir kredi kartında fazladan para ile 4-5 ay geçirmek istemiyorum dolar vs yüzünden.

nasıl olabilir?

Bankanızın sanal bankacılığı nasıldır bilemem ama kartınıza 16bin yatırarak limit yükseltebilirsiniz. Sanal kartınızın limitini harcamanıza göre ayarlarsınız. Bu işlem taksitli alışveriş için değil ama, bilginiz olsun.

  • silah taciri  (10.11.20 01:14:04)
Eğer maaşın 4 bin liraysa zaten bu dediğin için tek seçenek diğer kartları iptal emek. Eğer maaşın daha fazla ise online şubeden limit artırmak istediğini belirt (maaş hesabının olduğu banka). Gelirini beyan et. Ona göre limit anında artar. Benimki herhangi bir onaya gitmeden direkt artmışştı.

Sanal kart zaten orijinal kartın limitini geçemez.
  • himmet dayi  (10.11.20 01:15:25)
garanti'de cari hesaba bağlı sanal kredi kartı oluşturabiliyorsun (paracard web). hesabından karta ne kadar para atarsan limiti o kadar oluyor. o yöntem işini görür.

  • cowboy  (10.11.20 06:57:46)
Sanal kredi kartı değil de hesaba bağlı sanal banka kartı oluşturup bununla elışveriş yapabilirsiniz.

Tabiki hesabınızda yeterli nakit varsa.
  • John Bloor  (10.11.20 11:13:36)