İngilizcenizi nasıl geliştiriyorsunuz?

İngilizcenizi geliştirmek için her gün yaptığınız şeyler neler?

İngilizce öğretmeniyim. Lisede kendi kendime İngilizce konuşurdum, benle konuşacak kimse yok diye. O zamanlar sadece CNBC-e vardı gece gündüz onu izlerdim. Şimdi kaynak çok daha fazla. Ne üzerine yoğunlaşmak istediğinize bağlı olarak aradığınız her şey internette mevcut, aramak ve bulmak önemli. Daha fazla detay isterseniz özelden de yardımcı olmaya çalışırım.

  • south park in kapusonlu uyesi  (09.11.20 20:41:49)
Makale okuyorum, bilmediğim kelime çıkarsa eğer onları memrise’da oluşturduğum listelere kaydedip tekrar ediyorum. Ek olarak youtube çok faydalı, sürekli ilgilenebileceğim konularda video önerileri geliyor ve onları izliyorum. Önceden ing altyazılı izlerdim, şimdi alt yazıya çok şükür ihtiyaç kalmadı çoğu videoda.

  • but that was just a dream  (09.11.20 21:02:43)
en onemli sey her seyden biraz yapmak ve istikrar. haftada 3 gun ilgilenmekle haftada 7 gun ustune gitmek arasinda belki 10 kat fark vardir.

  • hot potato  (09.11.20 21:31:22)