Ders calisma yönetimi hk soru.

selamlar dostlar,
6 aydir makinist egitimi aliyorum. 1 ay bounca temel ders aldim yaziliyi verdim ve kazandim. Fakat evde dosyada yazanlari tekrar yazarak calistim dersimi sonra bol bol okudum. 18 Aralik da ise daha zor olan 5 ay boyunca ders gördüm bir yazili yazacam *son yazili* ama bunlarin hepisi yazarak ögrenmek istemiyorum... varmi bir cözümü ? Ilk yazili neyse ince bir dosyaydi yazarak ögrendim ama bu dosya 5 kat daha fazla. Sirf okumakla kafaya alirmiyim bunlari ?

ben fakültede sınavlara çalışırken önce kitaptan okurdum sonra önemli yerler için ufak ufak notlar alırdım.ardından çalışmam bitmeden tekrar baştan okurdum ve notlara bakardım.

ertesi gün ise dün okuduğum yerleri tekrar baştan okurdum sonra kitabın ileri kısımlarına devam ederdim.
  • drako  (09.11.20 16:32:19 ~ 16:32:32)
biraz bireysel bir konu, ama ben kendim yazarak tekrar etmeden anlamadığımı fark etmiştim üniversitedeyken. O zamana kadar daha çok okuyarak anlamaya çalıştım. Hatta ilk sınavdan kalmıştım okuyarak anladığımız zannederek.

Sen de yazarak anladığını fark ettiysen, evet, yaz.
  • burfak  (09.11.20 17:18:16)
Ogrenmek bireysel bir konu, kimi yazarak kimi dinleyerek kimi okuyarak kimi anlatarak ogrneyor. Benim sinav esnasinda bile "haaaaaa bu bu yuzden mi boyle oluyormus yaaa" dedigim oldu.

Ancak bence herkesteki ortak nokta konuyu 5 yasinda cocuga anlatabilme kabiliyeti. Eger uzerinde calistiginiz bir konuyu 5 yasinda bir cocuga anlatabilecek hale gelmisseniz, o konuyu ogrenmissinizdir.

Daha hizli ogrenmek icin konuyu ufak parcalara bolmeyi deneyebilirsiniz (kitabin icindekiler kismi gibi). O parcalarin birbirleri ile olan iliskilerini ogrenmeyi deneyebilirsiniz belki.
  • taurina  (09.11.20 23:21:38)