[]

Dikkat ettikçe çıkan kolesterol

2 ay önce 189 olan ldl, 2 aydan beri spor yapıp balik ve yesillikle veslenmeme rağmen 205 cıktı. Ilac kullanmadan düşmeyecek mi bu ya var midir caresi ?
 
Gece iki ceviz suya atılır. Sabah aç karnına bu su içilir, kahvaltı ile birlikte de cevizler yenir. Hayvansal gıdalardan alınan yağa dikkat edilir. Bunlar da çözmese Endokrinolog randevusu alınır.


  • catch the arrow  (09.11.20 14:47:05) 
bu süreçte kilo verirken parçalanan yağ hücreleri de kolesterolü arttırabilir. vaz geçmeden diyete ve spora devam.
ayrıca iyi ve kötü kolesterol ve bunların oranı da mühim.

DOKTOR değilim (söylediklerim mutlaka teyit gerektirir)
  • kisa  (09.11.20 15:01:41) 
catch the arrow +1
o ceviz işi kolesterolü gerçekten düşürüyor.
sabah kalkınca ya da if yapıyorsanız saatiniz gelince aç karnına o suyu içip cevizleri yiyin.
bir ay falan her gün düzenli yapın bunu.
bu süreçte spora da devam edin.
bir değişiklik olmazsa doktora gidin.
  • blatta hiberna  (09.11.20 15:09:58) 
kisa +1
no carb beslenen bir arkadaşım vardı kolestrolü 300-400'lere çıkmıştı.

  • sta  (09.11.20 15:12:34) 
@revolution hocam o normal degerdeydi. O yuzden aklimda kalmadı kac oldugu.

@catch the arrow ceviz işini bir haftadir yapıyorum. Bakalim daha devam edicem. Bir de randevuyu dahiliyeden mi almak lazim endokrinolojiden mi ?
  • ismim ibrahim  (09.11.20 15:22:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.