[]

windows 10, wifi ve ses çalışmıyor

geçen gün pc hızlandırayım derken bir çok şeyi kapattık durduk. ama şimdi hem ağa bağlanamıyorum hem de ses yok. nerde hata yaptım acaba? nasıl düzeltebilirim?

-arkaplan uygulamarının tamamını kapattım
-msconfig'den bir çok başlangıç öğesini ve hizmetlerden "tüm microsoft hizmetlerini gizle" deyip sonra da kalanı "tümünü devre dışı bırak" dedim.

sorun bunlardan dolayı mı oldu acaba? çözümü nedir bunun acaba?

 
Onu bulması zor olur. Sistem geri yükleme yaparak o tarihten önceki bir tarihe geri yükle. Bi de windows hizmetlerini kapatma. Sandığın kadar bir 'hizlanma' olmaz zaten.


  • himmet dayi  (09.11.20 09:54:00) 
Bir şey yapmadan önce verilerinizi (dökümanlarınızı, fotoğraflarınızı, vb.) yedekleyin. Aslında en temizi bunları yedekleyip sistemi tekrar kurmak.


  • cosmicstring  (09.11.20 10:00:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.