1,69'dan kredi cekip dolar almak

yarin sabah itibari ile mantikli bir hareket olacak midir?

Aşırı mantıklı bir hareket.

Dolar yarın çakılacak.

Dayı demişti dersiniz.
  • himmet dayi  (09.11.20 00:27:07)
dünyanın en mantıksız hareketi

  • dafuq  (09.11.20 01:05:48)
@dafuq neden mantiksiz oldugunu da aciklasaydiniz

  • bollocks44  (09.11.20 01:08:31)
Dayı haklı çıktı. Dolar'a güvenilmez. Risk almak da bir ticari başarı sonuçta.

  • neymis  (09.11.20 08:47:06)
cakildi dedigin de 10 kurus dustu, aksama cuma degerini de gecer.

bu dedigini haziran'da yapacaktin 0,79 iken.
  • baldur2  (09.11.20 08:55:49)
Maddi olarak doğru mudur derseniz, dövizin getirisinin faizin götürüsünden fazla olacağını düşünüyorsanız mantıklı.

Doların artacağı ortada ama paranız yoksa, bu tarz birikim yapmak bence çok doğru değil. Ufak ufak alarak biriktirin.

Pandemi başlarında mantıklıydı. Devlet negatif faizle para dağıtıyordu çünkü.

NOT: yatırım tavsiyesi değildir!

.
  • kartallar yuksek ucar  (09.11.20 09:36:33)
Ama diyeyim sakın eksisozlukte falan yazılanları ciddiye alıp böyle bir seye girişmeyin sonra çok pişman olursunuz. Bunlara kalsa 31 mart seçimlerinden sonra da dolar 10 tl'yi geçecekti şimdiye kadar hiç bir senaryoları gerçekleşmedi çünkü verdikleri bilgiler doğru değil sadece manupilasyondan ibaret. ABD doları şu an haddinden fazla değerli ve önümüzdeki günlerde (kimse zaman veremez) daha da değer kaybedecek.

  • acebi  (09.11.20 14:13:10)
Umarım beni dinleyip almamissindir dostum. Tık vermemissin gerçi ama olsun :)

  • dafuq  (11.11.20 15:21:34)
başka bir soruda yazmıştım, buraya kopyalayayım:

-

türkiye'nin riskleri yüksek olduğundan ve bazı temel adımları atmadığından, dolar başka para birimlerine göre TL karşısında aşırı değerlenmişti.

şimdi köpüğünü atacak.

şurada verilerle tane tane anlatmışlar:www.karar.com

mevcut başgan IMF ile anlaşmamak için inat edeceğinden, orada belirtilen rakamlara da inmez ama @sta'nin dediği gibi 7,19a kadar gelebilir.

tamamen ekonomi yönetiminin atacağı adımlara bağlı.
  • fever  (11.11.20 16:16:15)