Kahve tiryakileri..

Ne kadar kahve tüketiyorsunuz? (Kahvenin türüyle ve gramaj olarak yazar mısınız? Misal, "haftada 150 gr Türk kahvesi" vs.)

edit: ha bir de, kahveye başladıktan (veya kullanımı yoğunlaştırdıktan) sonra kahveyle alakalı herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaştınız mı?

Ben önce starbucks şekerli içecekleri (2013)
Sonra Starbucks şekersiz içecekler (2015)
Sonra Evde Filtre kahve (2018)
Şimdi de evde mokapot ile espresso durumundayım

haftada 250 gr çekirdek bitiyor, kendim çekiyorum falan.
Çişimin kahve kokması harici bir derdim yok
Uykusuzluk da yapmıyor bende
  • summatinyourteeth  (08.11.20 17:02:33)
Yaklaşık iki yıldır her gün cold brew içiyorum. Haftada 300 gr kadar çekirdek gidiyor aşağı yukarı.
Bunun yanına arada sırada kullanmak için moka pot bakıyorum, amazonda ya da trendyolda falan guzel indirim olursa bialetti alıp geçeyim diyorum.

Saglik sorunu yaşamadım ama vücudumdan cikan her sıvı kahve kokuyor benim de
  • sen de git sen de unut  (08.11.20 17:40:11)
haftada 84 gr filtre kahve.

spora başlamadan önce haftada 3-4 kere türk kahvesi içerdim. spor yoğunlaştıktan sonra filtre kahveye geçtim. son 1 yılda 2 defa detaylı check-up dan geçtim. herhangi bir problem yaşamadım aksine daha önce kötü olan değerlerim bile çok iyi geldi.
  • ada meltemi  (08.11.20 18:55:03)
ayda 1 kilo kahveyi moka potta yapıp içiyorum.

sağlık sorunum yok.
  • alperz  (08.11.20 19:04:39)
30 ile 45 gr arasinda degisiyor. 45 gr üstüne ciktigim nadirdir. Pour over seviyorum evde. V60, klasik Melitta ya da Kalita. French Press cok nadir. Disarida sevdigim kahvecilerden espresso bazli kahveler iciyordum, sadece take away yaptiklari icin onu da biraktim gibi.

Ayda bir kilo kahve bitiyor kesinlikle. Kahve aldigim yerde abonelik sisteminde oldugumdan bundan eminim.

Bir bes senedir tuketimim gunde en az 30 gr seklinde. Buna bagli bir saglik sorunu yasamadim.
  • buf-e kür  (08.11.20 20:11:17 ~ 20:15:42)
Birim çevirme olayında hata yapmadıysam günde 40 gram filtre kahve.
(4 kez french presste ikişer kaşıktan)
Sağlık sorunum yok.
  • mutekebbir  (08.11.20 21:11:08)