Marketteyim ilk defa avokado aldım, şununla daha güzel olur

Dediğiniz bir şey var mı alayım? Nasıl yenir, nasıl daha güzel olur bilmiyorum.

olgunlaştığında dilimleyip üzerine bol limon sıkıp tuz döküp direkt yiyebilirsin. bence başka bir şeye gerek yok.

  • theseachange  (08.11.20 16:28:27)
limona ilave olarak, evde yoksa bir de sarımsak al. avokado + limon + sarımsak + tuz-karabiber karıştır, istersen kahvaltıda peynir-ekmekle yersin, istersen makarna sosu yaparsın.

  • pati  (08.11.20 16:33:00)
Guac yapılabilir.
Ya da süzme peynirle çok şahane bir dip sos olur. Benim klasik bira yancılarımdan biridir.

Her yola gelir neredeyse ya. Ben sandviçin içine bile koyardım eskiden.
  • Giovanni Pipitto  (08.11.20 16:43:16)
avokado'nun kendisinden bir tat bekleme
sağlıklı yağ gibi düşün.

istersen
muz, avokado, kakao, yulaf (belki biraz bal) karıştır tatlı yap
ister yukarıda yazanlar gibi limon tuz ye
ama kendi tadı yok, tek başına yersen bi boka benzetemezsin :)

afiyet olsun
çok da güzel lif kaynağıdır, kaka sorunu varsa iyi gelir
  • summatinyourteeth  (08.11.20 16:46:20 ~ 16:46:43)
Avokadoyu dilimleyip, üzerine zeytin yağı ve ceviz ekliyorum. Kahvaltıda beyaz peynirle birlikte güzel oluyor.

  • asteriks  (08.11.20 17:20:21)
Avakado yu dedikleri gibi biraz yumuşadıktan sonra yemeniz gerekiyor.

Benim tercih ettiğim yöntem şöyle.

Ezip püre yapıyorum. Üzerine limon ,tuz ve sarımsak ekliyorum. Benim için efsane bir tat oluyor.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (08.11.20 17:25:36)
üçgen peynirle ezerek karıştırın. kızarttığınız tost ekmeğine sürün güzelce. üstüne çok az tuz çok az karabiber. mükemmel olyyor. bu arada yumuşamasını bekleyin yemeden önce tabii ki :d kıtır kıtırken yenmiyor acı olur

  • wolgang amadeus mozart  (08.11.20 17:44:48)
Tariflerin hepsini denedim ama pek bana göre bir şey değil bu. 2 tane almıştım biri kaldı. Shake falan yapabilir miyim bunla muzlu sütlü falan?

  • allahkitapwesli  (08.11.20 17:53:49)
ezip pure yapiyor ve baharatlar ve kisnisle pisirdigim bulgur pilavi ustune koyuyorum. bazen haslanmis nohut kavurup ustune yiyorum.

en kolayi sandvice koymaktir. girdigi gibi guzellestirir tadini. olgunlasmamis ise kesip yenir ama elmadan hallicedir yani oyle de...
  • supergirl  (08.11.20 17:56:37)
avokadonun olayı hindistan cevizi ile aynı şekilde beyin zarını geçebilen yağ içeriyor olması, alameti farikası budur, tadı bok gibidir ama ultra sağlıklıdır.

  • marlonbranda  (08.11.20 20:35:17)
Ezip dereotu ve peynirle karistiriyorum
Balla da yoyebilirain

  • nax  (08.11.20 21:24:28)