[]

ttnet vdsl internetin akşamları kopması (uzmanlık sorusu)

belki daha önce bu problemi yaşamış olan birileri vardır diye soruyorum.

1 hafta önce adsl'den vdsl'e geçtim. modemim hem adsl hem vdsl destekliyor. bu yüzden geçişte herhangi bir değişiklik yapmadım. eve giren kablolarda vs. hiç bir değişiklik yok.

vdsl'e geçtikten sonra akşamları internet sürekli kopmaya başladı. ttnet'e arıza kaydı açtım 2-3 kez çözüldü dediler devre değişikliği yapıldı falan dediler ama sorun aynı devam ediyor.

genelde akşam saat 7-8 gibi başlıyor. sonra 9'da 11-12 civarı bi de gece kopuyor. sabah da 6-7'de falan kopuyor. gündüz bir şey yok.

sebebini çözebilmiş değilim. modemden kaynaklanıyor olabilir mi ondan da emin değilim (adsl ile herhangi bir problemim yoktu)

merak edenler için modemdeki teknik bilgilerin sayfasını paylaşıyorum. normalde 42mbit internet hattıma uygunken ben 35mbit paketteyim. yani hat kaldırması lazım.

teşekkürler

www.imgim.com

 
Hat degerleriniz sinirda. U0, u1 leri falan anlamadim. Vdsl profile ile ilgili olabilir bilemedim. Download snr degerlerin 15 db'ye ciksaydi en azindan hattinla ilgili soru isareti kalmazdi.

Ilk etapta modemin yerini degistirebilirsiniz. Yaninda eski tip monitor veya guc kaynagi varsa etkilenebilir. Ya da prizden modeme gelen kablo elektrik kablosuna yakinsa belki ondandir. Daha once sorun yoktu demeyin. Vdsl'de hiziniz arttinca baglantinizin ortam sartlarina hassiyeti de artti.
  • Kirmizibavul  (08.11.20 23:11:47) 
eve gelen kablolar kaldırmıyor olabilir cat6 kablo ile tesisatı yenileyin şansınız varsa.


  • xrated  (08.11.20 23:16:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.