diyare için tavsiye

İdrar yolları enfeksiyonu için doktor ULTRACEF adlı antibiyotik verdi. Cuma günü öğlen 1 adet içtim ve gecesinden beri bu problemi yaşıyorum. Hafta sonu olduğu için doktora gidemedim. Evde muz, leblebi, naneli yoğurt, pilav, patates haşlaması gibi çözümler denedim ama hala tuvalette yaşıyorum :)

Pilotum salı günü önemli bir uçuşum var. Salıya kadar geçmezse büyük problem yaşarım. Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır?

Not: Biraz şiddetli yaşadığım için acile gitmeyi düşündüm fakat gereksiz meşgul etmek de istemedim.

yurtdisinda pepto bismol diye bir ilac var, baktim turkiye'deki muadili bizmopen imis. ben bir kere denedim sak diye kesmisti. Ama uyariyorum ucunu kacirma, cunku ciddi kabizlik yapabilir.

  • cooperr  (08.11.20 07:31:29)
bana da doktor bizmopen vermişti yanlış hatırlamıyorsam çiğneyerek yutuluyordu.

  • kraldan cok kralci  (08.11.20 09:34:05)
antibiyotikler bunu yapabiliyor.
muhtemelen onun yan etkisi.
doktorunuza söyleyin antibiyotiği değiştirsin ya da ultracef'in yanında diyareyi kesip antibiyotiğin etkisini azaltmayacak başka bir şey versin.
geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (08.11.20 09:52:00 ~ 09:52:36)
Kefir için.

  • 1917  (08.11.20 11:55:27)
Tedavi edici olarak değil ama ishali en hızlı kesecek reçetesiz ilaç reflor. Doktora danışamazsanız bile eczacınıza mutlaka danışın. Bahsettiğiniz şiddette ishale ev tipi tıpalar pek etki etmez.

  • synax  (08.11.20 12:33:16)
maflor, reflor

  • ya ben lan neyse  (08.11.20 12:46:33)