Dunya nufusu ve kadin erkek orani

Merhaba

Dunyadaki kadin erkek sayisinin son durumu nedir? Esitlik biyolojinin hangi ozelligiyle korunuyor? Ve bir gun bir cinsiyet digerine ustun gelecek olursa bu hangisi olur ve neden? Her cevap tik, gelsin beyon firtinasi.

Tesekkur ederim.

%50 - %50 olmadığı belli. Ancak %50’ye yakın bir oran. Basit bir istatistik dersi almış kimselerin şaşırmayacağı bir konu yani. Dış etmenlerle bu oran arasındaki fark açılabilir elbet. Örneğin; savaşlar, kız çocuklarının aldırılması vs vs...

  • ruhen hastayim ben  (07.11.20 21:12:27 ~ 21:12:57)
Eşitlik yok.

en.wikipedia.org
  • dissendium  (07.11.20 21:36:37)
Kumarda neden her zaman kasanın kazandığını istatistikle açıklayan bir yazı okumuştum geçen. Ekşişeyler'deydi herhalde. 10 kere atılan yazı turada bir yüzün çok daha fazla gelmesi muhtemelken, tekrar yüzlere binlere çıkınca oran yüzde 50'ye yaklaşıyormuş hep. Cinsiyet dağılımıyla ne kadar alaka kurulabilir bu açıdan bilmiyorum ama aklıma yatıyor benim.

  • IncredibleMau  (07.11.20 22:04:59)
ben kendimi bildim bileli 51 kadinlar 49 erkekler seklinde bilgim. yani baydi bu bilgi. yanlislikla su icsem orucum bozulur mu muhabbeti gibi paso gazetelere duserdi. hatirlamiyor musunuz?

hatta devamini da diyeyim.kadinlarim sayisi artip erkeklerinki azalacak ancak kadinlar erkekliksizlikten yok olmayacak cunku kadinda xx var yani erkekte xy. kadindaki x'ten erkek olusturulacak vs vs. abidik gubidik seyler
  • turbo sadık  (07.11.20 22:21:53)