[]

THY iddia edildiği kadar büyük mü ?

Hani Qatar Airways, American Airways vs. bunlara kafa tutabilecek raddede mi ? Yoksa pek çok şeyde olduğu gibi kolpa bir durum mu bu ? Kartal İHL olayından bağımsız soruyorum.
 
Uculan ulke sayisi olarak dunyada birinci, rota sayisi olarak 6. sirada, ucak sayisi olarak ise 12. sirada.

Bunlar disinda hicbir kategoride (marka degeri, ciro, yolcu sayisi, uculan mesafe vb) ilk 10'da degil.

en.wikipedia.org
  • sertac akin  (07.11.20 15:59:58) 
Kolpalık bir durum yok. 2014'te dünyanın 'en iyi' beşinci, 2015'te de dördüncü hava yolu şirketiydi. Sonrasında bir düşüş var.

Büyüklük tabii sayısal verilerle belirleniyor. sertac akin zaten açıklamış. Bunun duşında hizmet kalitesi olarak bir dönem hep en tepeye oynuyorlardı. Şimdi biraz geride kaldı.
  • himmet dayi  (07.11.20 16:14:41 ~ 16:14:49) 
Transit Yolcu ve aktarmalı uçuş olarak THY önemli bir yerde konumlaşmış durumda. Resmen dünyayı besliyor.


  • put it in your appropriate place  (07.11.20 16:17:21) 
en büyüklerde en iyilerde demekten ziyade "önemli bir konumu var" demek daha doğru olur.


  • rewlack  (07.11.20 19:43:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.