Geri viteste uğultu

Selamlar, araç 12 model i20 troy

Son günlerde yokuş yukarı geri geri gelirken uğultu oluşmaya başladı, normal geri geri gelme sesinden bahsetmiyorum, zaten düz yolda geri gelmekte de sıkıntı yok.

Sorun ne kaynaklı olabilir, başına gelmiş olan ya da fikri olan var ise yardimini rica ediyorum.

prizdrek bilyan ölmüş

  • m orak  (07.11.20 00:03:59)
Hiç bir sorun yok.

Eski aracım 2013 1.2 sense modeliydi.

Bahsettiğin ses, sanki bir şeyler zorlanıyor. Metal parçalar çok büyük baskı altında birbirine sürüyor sesidir.

Servis bu ses için "bonglama" diyor.

Sesin sebebi aracın 1.2 motor oluşu ve kalkış esnasında şanzımana binen 1250 kg araç ağırlığının zorlama sesi. Sanki ön tekerlerden geliyor gibi hissedersin sesi.

Kısaca hiç bir sorun yok. Merak etme bu ses başından beri vardı. Fakat sen çok büyük ihtimal nispeten sessiz bir ortamda ilk defa deneyimledin.
  • janavarorion  (07.11.20 08:00:54)
yokuş aşağı fren yaparak tam dönüşlerde de ses geliyorsa ön takımlar da olabilir

  • The_Lollok  (07.11.20 09:55:33)