Ne olacak bu döviz/altın durumları?

Tl değer kaybediyor. 12 lira olsa da müdahale etmeyecekler mi? Önceden en azından mb faiz artırımı yapıyordu, 10 kuruş düşüyordu.

Müdahale ettiler zaten. Dolar rezervlerini kullandılar. Ne oldu? TL yine değer kaybetti. Çünkü TL'nin değer kaybetmesi MB'nin para politikasıyla ilgili değil. RTE'nin şahsi politikasıyla ilgili.

  • himmet dayi  (06.11.20 21:39:10)
100 milyar dolarlık müdahalede bulunulduğu söyleniyordu, fakat bi etkisi olmuyor. Faiz artırımı da bir çözüm değil, bugün dövizde paran varsa faiz arttı diye TL’ye çevirir misin? Çevirmezsin, kimse çevirmez zira TL’nin bir istikrarı yok, e öyle olunca faiz artırmanın da bir mantığı yok. Ha bi dönem %25 civarı faiz veriyordu onun bi etkisi oldu ama sonra %7’ye düşürdüler, o kadar yüksek faizde kalmak da ekonomik olarak mümkün değil. Yani sorun faiz artırımı ya da piyasaya rezerv salarak çözülecek bir sorun değil.

  • angelus  (06.11.20 21:47:30)
pandemi sonrası çkömüş dünya ekonomisinde bize düşen aylık $150'a asgari ücretle çalışmak. devlet bu şekilde planladı ve planı uyguluyor.
aksi taktirde ekonominin dönmeyeceğini düşünüyor olabilir siyasetciler.

  • aslindasorunumpsikolojik  (07.11.20 00:36:27)
önceden dolarlarımızı bozduralım kampanası vardı mesela, şimdi neden sesleri çıkmıyor?

  • gelmeistemem  (07.11.20 12:03:30)
Bence bir planlari olmadigini dusunmek dogru degil.. Muhtemelen sadece dogru zamani bekliyorlar. Abd secimlerinin tamamlanmasini ve sonuclarini gormeyi de bekliyor olabilirler. Ama yapisal reformlar olmadigi surece yapabilecekleri ne var orasi da muallak..

  • yuzır  (07.11.20 12:06:49 ~ 12:07:35)
en cok dolar kendilerinde var, once onlar bozdursun. tayyip kisisel servetinin yuzde 20'sini bagislasa dolar 4 liraya duser. hey gidi hey.

  • baldur2  (07.11.20 12:07:20)