[]

Trendyol - rezalet sayılır mı? (özetli)

1. 25 Haziran'da Trendyol'dan telefon aldım, ürün ayıplı geldi; çalışmıyor.

2. İade talebi istedim, geri yolladım, 9 Temmuz'da reddedildi.

3. Ürün geri yollandı. Bu sefer özür dilediler, sorunumu anlatan dilekçe ile birlikte iade etmemi istediler, yolladım, 30 Temmuz'da reddedildi.

4. Ürün bana geri yollandı, tekrar iade talebi oluşturdum, her seferinde kusura bakmayın ürün satan kişiye gitmiş, bu sefer bize gelsin para iadesi yapalım gibi şeyler söylediler. 3. kez tekrar iadeyi reddettiler 4 Eylül'de.

5. Durumu müşteri hizmetlerine anlattım, elektronik ürün olduğundan biz onu tekrar satamayız, servise yollanacak dediler. Yine de iade kodu oluşturdular. Bana ayıplı ürün geldi, ben mi uğraşacağım bununla? 4. kez iade reddedildi 14 Eylül'de.

6. O günden beri telefonu da geri yollamadılar. Nerede olduğunu sorduğumda bana kargonun gönderi kodunu soruyorlar. Kargo şubesi telefonu açmıyor, öğrenemiyorum. Elimde sadece Trendyol'un bana verdiği iade kodu var.


Özetle durum bu. Param gitti, elde de telefon yok.
Ne önerirsiniz?

 
sözlüğe yaz, baya büyük rezalet bu.


  • diffarentiationation  (04.11.20 16:05:56) 
Rezalet. Ayıplı mal servise gitmez. Satıcı iade almak zorunda.


  • himmet dayi  (04.11.20 16:06:14) 
Sözlüğe kesin yaz. Bunun dışında elindeki dokümanlarla hiç beklemeden tüketici hakem heyetine başvur, Trendyol'dan dönüş alamazsan da oradan kesin sonuç çıkar.


  • elikası  (04.11.20 17:24:08) 
25 haziran nere 4 ekim nere yahu.

öncelikle kredi kartıyla ödediysen (cüzdandan falan değilse yani) bankaya harcama itirazında bulun. kargo takip bilgilerini vs. bu itiraza ekle. banka parayı geri yatırabilir. sonra trendyol ne halt yerse yesin.
  • mr.goodcat  (04.11.20 17:25:04) 
1- sözlük
2- şikayetvar
3- tüketici mahkemesi

Twitter'ı asla sallamıyor Trendyol. Bu da bonus bilgi, boşa efor gitmemesi için.
  • lcha  (04.11.20 18:05:38) 
Rezaletin kralı. Yazık olmuş valla, epey uğraştırmışlar.


  • roket adam  (04.11.20 20:18:55) 
Bence hemen bulunduğun ilçenin tüketici hakem heyetine başvur. Faiziyle beraber geri iste paranı.


  • turuncu tonlarda  (04.11.20 23:32:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.