Bedelli askerlik 15 TLlik

Geçen sene 15tllik olan bedelli askerliği yaptım. Yol parasını aldım. Askerde kumandan, burada bulunduğunuz her gün için devlet size maaş işletiyor, askerden sonra paranızı alacaksınız falan demişti de peşine düşmedim.

Öyle bir şey var mıydı?
Alan oldu mu?

Geldikten bir iki ay sonra almıştı eşim cüzi bir miktar

  • elorelia  (04.11.20 11:59:34)
+ pttden mi aldı, alıyoruz?

  • Karmaşıklık  (04.11.20 12:00:16)
Ziraat hesabı açmışlardı, oraya yatmıştı

  • elorelia  (04.11.20 12:01:19)
Bana hesap açılmadı, orada da bir şey yapılmadı. Pttden mi alırız acaba.

  • Karmaşıklık  (04.11.20 12:03:36)
ziraat hesabınız açılmadıysa belki hali hazırda varsa o ziraat hesabınıza yatırmışlardır. ptt'ye yatırılmıyor kumandanın bahsettiği bildiğim kadarıyla.

  • meiyisi  (04.11.20 12:08:18)
Ziraat hesabım yok, hiç olmadı

  • Karmaşıklık  (04.11.20 12:15:13)
140 tl gibi bi tutardı benimki aldım ziraaten. nereyen gittiğine göre değişiyor miktar sanırım. Hesabın yoksa da açılmıştır muhtemelen

  • olaylar olaylar  (04.11.20 12:16:59 ~ 12:17:29)
e-devletten hangi bankada hesabın olduğuna bakabilirsin. Bize de ziraat hesabı açıp orada yatırmışlardı.

  • kraldan cok kralci  (04.11.20 12:35:38)
Benim ziraat hesabım var ama bana da yatmadı. Yatan arkadaşlarım oldu.

  • tss  (04.11.20 13:25:12)
yeni hesap açıp yolluyorlar, direk göremiyordunuz en son.
hatta birlikte bizden tc falan almışlardı bu iş için.

  • passion rules the game  (04.11.20 13:27:30 ~ 13:27:40)
Bizde özellikle ptt diye belirtmişlerdi. Askerlik şubenize en yakın ptt'den alacaksınız denmişti ama askerlik şubem ikametim olan ilde değildi :)

O sebeple 1 yıldır para bir yerlerde duruyor ama bilmiyorum nerede.
  • armagan abanuz  (04.11.20 13:40:52)
Hesap numaaranızı vermediyseniz PTT'ye yatıyor. Fakat bu kadar süre içerisinde para geri dönmüş olabilir. Bir ptt şubesine giderek parayı çekebilirsiniz. 140 lira gibi bir tutar.

  • alkolik imam  (04.11.20 13:47:01)
takip edenler için yeni gelişme : olayı şans eseri çözdüm. Ziraat bankası askerlik yaptığım yerde bana hesap açmış, oraya da parayı yatırmış. Ama o hesap online işlemlere açık olmadığı için, ziraate girdiğimde göremiyormuşum. Ziraat bankası kartıma bağlı olan hesabı bankkart uygulamasından değiştirmeye çalıştığımda durumu ve bakiyeyi farkettim. Şubeye gidip alabilirmişim parayı, ya da internet bankacılığına açtırabilirmişim. Aynı şekilde kontrol edebilirsiniz. 176 lira yatmış bana.

  • tss  (29.11.20 01:39:16 ~ 01:39:38)
şunu yapabilirsiniz:

"Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747'ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir. ..."

ben de böyle sorgulamıştım.

ayrıca bize "ziraat hesabınız olsa da adınıza başka bir hesap açılacak ve paranız ona yatacak. var olan hesabınıza bakıp da param gelmedi demeyin" demişlerdi kaç kere ama yıllardır kullanmadığım burs hesabıma yatırmışlardı benim.
  • ahm1  (29.11.20 01:42:48 ~ 01:43:16)