[]

suyu neden kaynatıyoruz?

bir çok şey için suyu kaynatıyoruz. oldukça temiz ve arındırılmış bir su hayal edersek bunu kaynatmamızın bir anlamı var mı? herhangi bir x yemeğini yaparken kaynar su ekleyiniz tabiri gereksiz mi mesela? çay içerken 70 dereceye ulaşmış su işimizi görmez mi?
 
Çay, kahve için dediğiniz durum zaten mevcut . 80 derece de tüketiniz diyor veya kaynadıktan sonra 1-2 dk bekleyip öyle ekleyin diyor.


fakat yemek yaparken içindeki , sebze ,et , bakliyat gibi ürünlerin belli bir süre yüksek sıcaklıkta durması, yumuşaması veya aromasını aktarması gerekir. hatta bazen 100 derece de yetmez , bu durumda düdüklü tencere kullanılır.
  • janavarorion  (03.11.20 20:44:32) 
bazı bakterilerin ölmesi için olabilir mi acaba?


  • ankara06  (03.11.20 23:53:36) 
70-80 derecede pisebilen bircok sey var ama kaynamanin takibi cok daha kolay o yuzden oyle deniyor.


  • cleric  (04.11.20 12:08:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.