Araç Periyodik Bakımı

Aracın son periyodik bakımının üstünden 1 sene geçtikten sonra yıllık bakıma birkaç ay geç sokarsak bu yasal bir probleme neden olabilir mi acaba? Bir de o bir sene içinde toplamda 3-4 bin km yol yapılmıştır muhtemelen, bu birkaç aylık gecikme mekanik bir probleme nede olur mu? Bu arada araç 4 yaşında. Teşekkür ederim.

Ben 1.5 sene sonra götürdüm. 20 bin bakımı gelmiş unutmuşum, 24 binde götürdüm. Sorun olmadı.

  • kendi helvasını kavuran zombi  (03.11.20 14:50:24)
götür bence ama illa götürmücem ben diyorsan. motor yağını bir kontrol et. rengi ve kokusuna bir bak. bir yanık kokusu varsa kesinlikle götür. yoğunluk çamura döndüyse götür. bir sıkıntı çıkar falan daha fazla canın yanar.

  • anti-kahraman  (03.11.20 14:50:54)
yasal bir zorunluluk yok bakimla ilgili. ama yagina, suyuna filan mutlaka bak; ihmal etme

  • sweetoffice  (03.11.20 15:19:42)
Yasal olarak hiçbir şey olmaz. Araç senin aracın.
Garanti dahilinde ise araç, garanti şartları düştüğü için bundan dolayı üretici garanti içerisinde yapacağı tamiratı kabul etmeyebilir.

Birkaç aylık gecikme, aracın saklanma ve kullanım şartlarına göre bir şey yapmaya da bilir.
  • burfak  (03.11.20 15:36:21)
Kış bakımı gerekiyorsa sıkıntı olabilir. Bulunduğun yerdeki soğuğu bilmiyorum. Ben burda motor yağını değiştiriyorum kışın.

  • mobydick  (03.11.20 16:31:38)
o arada bir sikinti olursa servis serefsizse olusan arizayi garantiye sokmayabilir.

  • turkuaz  (03.11.20 16:37:49)
yasal bir probleme neden olabilir mi
-Olmaz.
mekanik bir probleme nede olur mu?
- Mekanik sorun olmaz Ama. Garanti ve iyi niyet konularında sorun yaratabiliyorlar. Siz yinede servis'e bir sorun.
  • ycaycayca  (04.11.20 09:16:46)
hiçbir şey olmaz. kilometre olarak zaten gelmemiş zamanı.

  • prodeq  (04.11.20 09:22:26)