[]

düşeyara formülü

bu formülü kullandıktan sonra bulduklarını ekliyor, tamam. ama listede olmayanları da benim el ile eklemem lazım. peki listede bulduklarını işaretleme şansım var mı? çok fazla veri var, tek tek el ile yapmam biraz zaman alacak da.
 
Düşüyara'nın arama yapıldığı listede Eğer formülüyle olur sanırım. Mantıksal sınamayı tam kuramadım aklımda. Listede varsa doğru kısmında bulundu, yanlış ise bulunmadı yazalır.

Görsel paylaşma imkanınız var mı? Belki daha iyi anlatabilmek için görselden mantıksal sınamayı yazabilirim.
  • put it in your appropriate place  (02.11.20 22:51:25) 
Eğer her iki sütunda da veriler tekrar etmiyorsa koşullu biçimlendirmeden "Yalnızca benzersiz veya yinelenen değerleri biçimlendir" dersen kaynak listeden alıp düşeyara ile götürdüğü veriler "yinelenen" veri olacağı için her iki tarafı da istediğin gibi renklendirir.

Ör: i.imgur.com

A sütunu kaynak sütun, C sütunu ise düşeyara'nın olduğu sütun gibi düşünülebilir.

Eğer yinelenen değerler var ise yukarıdaki yöntem düzgün çalışmaz. Düzgün çalışan daha karışık yöntem:

www.got-it.ai
  • himmet dayi  (02.11.20 22:51:43 ~ 22:56:07) 
himmet dayı'nın dediği şekilde hallettim.

teşekkürler herkese.
  • hlot  (02.11.20 23:35:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.