Yan sanayi Laptop bataryası kullanmak tehlikeli mi?

Elimde bir toshiba laptop var 7 senelik. bataryası şarj etmemeye başladı.

toshiba pa5024u batarya ismi. 100 liradan başlayıp 500 liraya kadar çıkıyor.

yan sanayi 100 liralık alsam makineye zarar verir mi? ya da patlar mı?

5 seneden sonra sanırım şirketler desteği kesiyorlar. ben orjinal ürün nasıl bulacağım. mesela bu orjinal diyor ama nasıl anlayacağım orjinal olduğunu?

www.toshibashop.com

nasıl çözebilirim bu sorunu?

patlamasını bilmem ama ben eski laptop'ı hayata döndürmek için aldım bir tane 150 liraya, besleyemiyor gibi görünüyor, pil dolu gösterse bile düşük güç modu diye sayıklıyor. kullanmaya fırsat olmadan bozdum gerçi laptop'ı ama öyle de bişey var. araştırdım o kadar, yorumlar da iyiydi halbuki.

  • Bruce  (02.11.20 21:51:27)
2010 model toshiba laptop'ımın üzerindeki ikinci çakma batarya bu. orijinal bitti, birinci çakma bitti, ikinci çakma henüz sağlam. hiçbiriyle bir problem yaşamadım. orijinal bataryası dahil hepsi 2-3 yıl kullandıktan sonra ömürlerini tamamlayıp bittiler. hatta sanırım şu anda takılı olan orijinal bataryadan daha uzun süredir kullanımda. sürekli elektrikle kullandığım için şu andaki performansını bilmiyorum ama son kullandığımda 1 saate yakın götürmüştü. ofisteki aynı model diğer iki laptop için de aldım, onlarda da sıkıntı yok.

ulus konya sokak'taki tunelsan'dan alıyorum bataryalarımı. internette satılanlar nasıldır bilmem.
  • kibritsuyu  (03.11.20 00:24:49)