[]

Ehliyet alma süreci nasıl işliyor?

Bu dönem tek bir yerde sabit yaşamıyorum.
Bazen ailemin yanına gidiyorum, bazen kız arkadaşımın yanında yaşıyorum, iş için başka şehirlerde de kalıyorum fakat bu konuda çok esneğim. Duruma göre ayarlayabilirim ama çok uzun süre bir yere bağlı kalamıyorum sadece.

Teorik eğitim + direksiyon eğitimi + direksiyon sınavı olarak mi işliyor süreç?

Öyle bir ayarlama yapmalıyım ki mesela ailemin yanına gittiğimde teorik derslere girerim, şehir değiştiririm, birkaç hafta veya bir ay sonra direksiyon eğitimi için tekrar dönerim, sonrasında sınav ne zamansa o gün dönüş yaparım.

Umarım anlatabilmişimdir.

Tarihler böyle ayarlanabiliyor mu, veya aşağı yukarı sabitse her biri kaç hafta sürüyor?

 
Teorik dersi kurs ile ayarlarsınız gitmeseniz de olur. Direksiyon sınav süresini kursla belirliyorsunuz, ders gün ve saatini yine birlikte ayarlıyorsunuz.
Direksiyon eğitimi bittikten 1-2 hafta içinde de cumartesi ya da pazar günü sınav oluyor.

Ayarlayamayacağınız tek tarih direksiyon sınav tarihi.
  • aynabugusu  (02.11.20 16:40:38) 
Yakın dönemde ehliyet alma sürecinden geçmiş biri olarak;
1. Ehliyet kursunu seçip gerekli belgeleri tamamlıyoruz. (biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu - aile hekiminden alınıyor- , ikametgah -edevletten alınıyor)
2. Kurs ücreti ödeme planı tamamlandıktan sonra kaydınız tamamlanıyor. Kurs hazırlık kitabını ediniyorsunuz:)
3. Teorik eğitim 5 gün sürüyor. Yoğunluğa göre grubu 2'ye bölüp 2 hafta üst üste olabiliyor.
4.Teorik ders bitiminden bir hafta 10 gün içinde elektronik sınav oluyor. Yeri tarihi bildiriyorlar.
Sınav 50 soru. 35 doğru gerekiyor. Yanlış doğruyu götürmüyor. Üniversite mezunu ve test tekniği ile haşır neşir olmuşsanız Türkçe okuma ve anlama kapasiteniz yerindeyse çıkmış sorulara bakarak sınavı rahat geçersiniz.
5. Teorik sınavı geçince kursunuzun planladığı şekilde direksiyon pratik dersleri oluyor. Birkaç hafta dersler sürüyor. Ücretli ek ders arabiliyorsunuz. Sonrasında sınav tarihi belli oluyor.
  • cekcekli  (02.11.20 18:58:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.