tavuk marine etmek (kaç gün dayanır?)

2 gün önce evde hem tencere yemekleri yaptım hem de aynı gün tavukları kuşbaşı doğrayıp marine için baharat, soya sosu ve zeytinyağıyla tencereye atıp dolaba koydum (sonrası için)

yemek yaptığım gün (2 gün önce) az yemek yedim, dün ise komşudan da yemekler geldi komşudan geleni yedim, benimkiler kaldı bugüne. tavuk da 2 gündür marine olmuş oldu yani. şimdi yemek dururken tavuğu pişirmek de istemiyorum. özetle bugün de yapmasam yarın 3. gününde sağlam kalır mı? komşu da yok pişirip ona verebilirdim normalde. ne yapayım

Tavuk durmaz hocam. Sen onu pişir, pişmiş şekilde 3-4 gün de bıraksan bir şey olmaz, istediğinde de yersin.

  • giovanne  (02.11.20 15:07:26)
ben marinasyon halinde 2 gün bekletiyorum ama 3 bekletmedim tavuğu. bence bugün pişirin.

  • benaslinda  (02.11.20 15:41:22)