xiaomi robot mijia 1 c internete bağlanmıyor

merhaba arkadaşlar,

robotun şarjı oldu ama internete bağlayamadım... var mı daha önce sorun yaşayıp çözen?

uygulama zaten robotu görmüyor elle ekleyeyim diyorum.. dream le başlayan bir wifi adresi çıkıyor ona tıklayıp tekrar uygulamaya dönüyorum 5-6 sn sonra tekrar evin internetine geçior telefonum..o arada cihaz " telefona bağlandım uygulamaya geri dön" diyor.. ben dönüyorum o anda wifiye tekrar geçiyor ve 3. aşamada unable to connect network diyor...

wifi 2.4 GHz network olmalıymış ama bu nedemek anlamadım

Uygulamada bulunduğun bölgeyi Almanya yapıp eklemeyi dene. Eklendikten sonra tekrar Türkiye yapabilirsin.

  • himmet dayi  (01.11.20 21:01:24)
wifi şifrem değiştiğinde başıma gelmişti. resetleme gibi birşey var iki tuşa birden basıyorsun(yazın yapmıştım tek tuşa uzun basıyorda olabiliriz ) , yazıyordu kullanım klavuzunda. Sonra ilk aldığında yaptığın gibi tekrar wifi ağ seçip şifre girip bağlanıyorsun

  • bnmzz  (01.11.20 21:04:50)
modemler 2 ayrı kanaldan yayın yapıyor 2.4 ghz ve 5 ghz. 5 ghz olana bağlanamıyor ben de daha önce denedim. modem ayarlarında olur 192.168.1.1den bakabilirsin.

  • jelly bear  (01.11.20 21:52:10)
modemi resetleyip, kullanıcı adı ve şifreyi değiştirince bağlandım
ihtiyacı olanlar olur diye yazayım dedim :)

teşekkürler
  • omonia  (02.11.20 20:39:05)