İzmir İçin Yardım Kampanyaları

Katılabileceğimiz bir bağış-yardım kampanyası var mı? (Devlet kurumları hariç) (Böyle ufakta olsa SMS filan göndererek olabilir)

Edit:Sabitlendiğine göre bir düzenleme yapalım. Her türlü yeni bilgi geldiğinde güncelleme yapılacaktır.

Ahbap Derneği: fonzip.com

Akut: AKUT yazıp 2930’a kısa mesaj yazıp gönderebilirsiniz, böylece 10 TL'lik bağış tarafımıza ulaşabilir. www.akut.org.tr

Şöyle bir site var ama açıkçası pek bilgim yok belki iş görebilir: yardimageldikizmir.bigcrunch.co

Akut, ahbap izmir

  • cemallamec  (01.11.20 11:11:23)
aşık veysel çadır kentler var

  • kushkush  (01.11.20 17:05:05)
yardimageldikizmir.bigcrunch.co

not: tegv gönüllü grubunda buldum bu ilanı.
  • geçerkenugradım  (01.11.20 20:06:20 ~ 08.11.20 13:23:07)
ihtiyaç haritası sitesi instagramdan ihtiyaçları sürekli duyurmakta. getir banabi migros sanaldan sipariş verip, buz sporları salonu kızılay mah. 506 sok. no:1 aşık veysel rekreasyon alanı bornova izmir adresine gönderebilirsiniz.

  • mikahakkinen  (01.11.20 21:50:53)
www.instagram.com kediler içinmiş

  • ShadowOfMoon  (02.11.20 00:05:34)
  • Mirket  (02.11.20 13:44:04)
arkadaşlar. bana en acilinden 180 cm enli şimdilik 70 metre polar kumaşı gerekli. maliyeti fiyatına satabilecekler mesaj atsınlar.

biz aydın-söke’de bir avuç insanız. deprem esnasında ailemle mansuroğlu mahallesindeydik. o korku anını uzun uzun anlatmak isterim. ama daha sonra. depremin olduğu gece parkta sabahladık. bizim ufaklık 4 yaşında. oyun çağı çocuğu olduğu için hayli hareketli. hava sıcaklığının 8-9 dereceye düştüğü akşam saatlerinde üşümemesi için epey bir çaba sarfettik.

bunu referans alarak deprem alanındaki yaşlı ve çocuklar için basit bir panço tasarladık. konfeksiyon öğretmeni olan annemin tasarımıyla en kısa zamanda imal edilebilecek, en korunaklı ve maliyeti düşük bir kalıp çıkarttık.

bir panço için 150 cm kumaş gidiyor.

şu an sadece derdimiz uygun fiyatlı polar kumaşı bulabilmek. burdaki esnaf insafsız. 35 lira fiyat çekti en iyisi. bunun için yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen en kısa zamanda iletişime geçsinler. en önemlisi en kısa zamanda tedarik edebilmem. izmir-aydın-milas çevrelerinde olursa bizzat kendi aracımla almaya gelebilirim.

herhangi bir ticari maksadım yoktur. bu fikiri gerekli ekipmanla kendiniz de uygulayabilirsiniz. kalıp ölçülerini atabilirim. önemli olan çocukların üşümemesi.

saygılar.

edit: imalattan sonra anlaştığım kuru temizlemeci endüstriyel makinada steril olacak şekilde yıkayacak. ardından hijyen kuralları çerçevesinde ayrı ayrı poşetleyeceğiz.

edit2: ilk etapta talep ettiğim miktarla hedefimiz 100 adet çıkartmak.
  • hidrolikortakol  (04.11.20 12:15:55)
Aşık Veysel parkında 5 günüm geçti.

İstanbuldan acil yardım ekipleri ile birlikte Tırları transfer ettik yemek dağıttık
Halen aşık Veysel parkında tırımız yemek dağıtımı yapıyor.
Aşık Veysel parkında çok fazla dışarıdan gelen ihtiyaç sahiplerinin dışında insanlar var.
İlk günlerde battaniyeler giysiler neler neler götürdüler.
çok fazla lokmacı var.
Bence sıcak yemek ihtiyacı çok fazla haftasonları parka çok fazla turistik ziyaret için insanlar geliyor.
Bunların engellenmesi lazım
Ancak izmir halkının ellerinde malzemelerle parka erzak taşımaları da takdir edilecek bir durum.
Elazığ depremine de ilk giden yardım ekiplerinden biriydik
Elazığ’da malzemelere ulaşabilmek için depremzedeler ve ihtiyaç sahiplerinin münakaşa ettiklerini gördüm
Gergin hava vardı.
İzmirdeki insanların çok sakin ve bilinçli yaklaşımları panik havası oluşturmadı.
İzmir’e ulaştığımız ilk gece insanların bize karşı ilgisi sevinç gözyaşlarını hissettim.
ilk gece Bornova Ege ünv devlet hastanesi bahçesine çadır ve yemek aracı Kurulumu yaptık.
Askerler özveri ile çalıştılar.
İzmir halkı deprem yardımları konusunda yaklaşımları gerçekten çok etkiyeci ve takdir edilecek şekildeydi.
Aşık Veysel parkında 5 günüm geçti. Durum sakinleşince İstanbul’a dönüş yaptım.

İzmirli arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yakınlarını kaybedenlere Başsağlığı diliyorum.
  • voyage  (05.11.20 15:19:56)
bu işi en iyi yapan dernek ahbap derneği zaten başkasına güvenmiyorum.

  • doclarens  (07.11.20 15:06:00)
www.sessizmuzayede.com

şu müzayedede son 17 eserin geliri akut'a bağışlanacak
  • bir garip melek  (08.11.20 11:45:45)