[]

afad deprem riski haritası

e-devlet üzerinden tdth.afad.gov.tr sitesine girip risk haritasına bakmak istedim ama çok fazla bilmediğim terim var. bu site nasıl kullanılıyor? evimizin riskini nasıl öğreniriz?
 
O işe yaramıyor site. Yapı tasarlayan mühendislerin tasarımda ihtiyaç duydukları zemin parametrelerine erișebilmeleri için yapıldı.


  • temasettin  (31.10.20 23:54:15) 
deprem riski degil deprem tehlikesi haritasi bahsettiginiz site. yani yapinizin ne kadar riskli oldugunu degil sectiginiz konumda önümüzdeki 50 yil icinde yüzde 10 ihtimalle asilmasi beklenen yer ivmesini gösteriyor. bu ihtimaldeki depreme dizayn depremi deniyor ve mühendisler binanizi bu depreme göre tasarliyorlar.


  • ben de  (02.11.20 00:47:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.