ingilizce-türkçe kelime kaydeden mobil uygulama

şöyle bir mobil uygulama var mı;

kendim uygulamaya gün içinde çeşitli ingilizce kelimeler ve türkçe karşılıklarını gireceğim. uygulama da bana "öğrendiğiniz kelimeler" diyerek kendi yazdığım tüm kelimeleri bana gösterecek?

teşekkürler.

turkish sözlük diye çevrimdışı çalışan bir sözlük var ingilizce türkçe. bu hangi kelimeyi aratırsanız kaydeddiyor hatta kaç kez aradığınızı da yanına yazıyor ki hangi kelimeleri ezberlemekte zorlandığınızı görebiliyorsunuz.

bunun dışında google translate uygulaması da kaydediyor arama geçmişini ama bazen kaydetmiyor anlık gösterdiği için enter'a basmadığınızdan sanırım.
  • bohr atom modeli  (30.10.20 14:17:00)
arama ile değil de, kaydettiğim önemli kelimelere dönüp bakmak istiyorum. çünkü aramayı daha farklı amaçlar için de kullanıyoruz (diğer anlamlarına bakmak vs gibi) bu da ortalığı çok kalabalıklaştırır

  • amandil  (30.10.20 14:23:07)
bu uygulamada sözcükleri yıldızlayabiliyorsunuz da galiba. bi deneyin bence süper bi şey. uygulamayı yazanı tanımıyorum bu arada reklam gibi olmasın ahaha.

  • bohr atom modeli  (30.10.20 14:25:30)
Takip.
Buna benzer bir şey bana da lazım. Yazıları kendim kaydettikten sonra, uygulama bana bunları belirli aralıklarla hatırlatması lazım .

  • Erva  (30.10.20 14:38:44)
cambridge dictionary plus ile word list oluşturabilirsin ve sonra kendini test edebilirsin, bence iyi uygulama bir bakın derim. dezavantajı her kelimenin Türkçe karşılığı olmayabiliyor.
dictionary.cambridge.org

  • candanag  (30.10.20 15:48:49)
Tam olarak "Anki" yi tarif ediyorsunuz.İstediğiniz kelimeleri,karşılıklarını,örnek cümleleri hatta telaffuzları dahi kaydedebilirsiniz. sonra hergün size bunları soruyor,zorluk derecesine göre.Ben almanca öğrenmek için kullanıyorum.Sözlükte de baya entry var hakkında.

  • arenas  (30.10.20 16:20:30)
google play'de Flashcards Maker diye bir program var. aradığınız program olabilir. kartların ön yüzüne ingilizce kelimleri arkalarına da türkçelerini yazıp farklı klasörlerde saklayabiliyorsunuz. kaydettiğiniz kelimeler elinizin altında oluyor ve istediğiniz vakit çalışabiliyorsunuz.

play.google.com
  • the guy from batman  (30.10.20 16:32:15)