sobayı yaktınız mı? kaloriferi, klimayı, yerden ısıtmayı açtınız mı?

ben an itibariyle açtım. yerden yerden ısıtıyor.

2. soru, kışı sevenler nesini seviyor?

Açmadım, iyi daha

  • fempusay  (30.10.20 12:43:13)
Geçen Hafta basında açtık

  • data  (30.10.20 12:44:00)
Sıcak sevmiyorum dolayısı ile kışın çok mutlu oluyorum.

  • giovanne  (30.10.20 12:46:33)
Açmadım.

Uzun kollu kıyafetleri ve mont giymeyi seviyorum. Kışı seviyorum o yüzden.
  • himmet dayi  (30.10.20 12:52:06)
istanbul.
Henüz açmadım. bir iki kez gece üşüme gelince klimayı ya da fön makinasını açıp on dakika ısındım o kadar. onun dışında hala üzerimi örtmeden yatıyorum.
eskiden kışı daha çok severdim ama artık sıcak o kadar rahatsız etmemeye başladı. bu nedenle abartmasın da havalar yazı kışı çok fark etmez modundayım.
  • kisa  (30.10.20 12:52:35)
sıcaktan nefret ederim. daha havalar soğumadı benim için. kalorifer erken.
şort tişört devam. gece battaniye kullanıyorum.
istanbul.
  • sutlu nescafe  (30.10.20 12:56:42)
dün kaloriferi açtım çünkü üşüdüm bayağı sabah da istanbul'da gök yarıldı resmen. ama akşam üzeri çok sıcak oldu kapattım. sabah da evden çıkarken camı falan açtım inşallah eve gidince ev donmamış olur şdfklgdgfk
kışa bayılmıyorum ama aşırı nemden iyidir.

  • matilda  (30.10.20 13:04:58)
istanbul pendik. açmadım daha, ama haftasonu 10 derece düşecek hava dendi, o zaman yakmak gerekir diye kombiyi kontrol ettim. basınç düşüktü su bastım biraz, çalıştırıp tüm peteklere baktım ısınıyor mu diye.

  • surprise  (30.10.20 13:08:07)
Açık cam ve tişörtle uyuyorum hala. Kışın geldiğini kabul edemiyorum ben.

  • jazzabel  (30.10.20 13:08:11)
yer ankara; gecen hafta calistirdim kombiyi

  • sweetoffice  (30.10.20 13:09:21)
direniyorum arada bi ufak veriyorum

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (30.10.20 13:55:56)
1. Açmadık, Aralık'a girmeden de açmayız. Konum İstanbul.
2. Soğuğun çaresi var, sıcağın çaresi yok. Klima var ama onun verdiği soğuk da doğal bir soğuk olmadığı için sıkıntı yaratıyor uzun vadede. Kalorifer ısınınca doğal sıcak veriyor.

3. Hafif üşüyerek üzerime battaniye/polar vs alıp da tv/pc karşısında oturmak veya kitap okumak beni hayatta en mutlu eden şeylerden biridir.
  • varos cloudstrider  (30.10.20 14:01:40 ~ 14:02:30)
Açtık. Kışı seven insanlar aslında sıcağı seven insanlardır. Toplu taşıma ile işe gitmezler evleri sıcaktır ve bir palto ile ısanabilecekleri bir iklimde yaşıyorlardır. Ben de ankarada yaşamıyorken severdşm kışı artık nefret ediyorum.

  • cilekli krep  (30.10.20 16:07:41)
Merkezi ısıtmalı bi yerdeyim, henüz kalorifer yanmıyor ama kendi kontrolümde olsa da kesinlikle açmazdım henüz, mümkün olduğu yere kadar battaniye vs yardımı ile ısınmayı seviyorum, zaten henüz üşümüyorum. Sabah çok kısa bir alışveriş için bir markete girdim, ısıtılmıştı ve 1 dk içinde daraldım.

Kışı sevmemin nedenlerine gelince, günün herhangi bir saatinde dışarda bulunabilmeyi seviyorum, yazın yürüyüş için günün çok erken saatlerini seçmem gerekiyor mesela, gölge takipçisi olmam gerekiyor.
Kışın sokakların daha az kalabalık olmasını seviyorum.
Yazın güneş tam tepede olduğunda oluşan aydınlık hoşuma gitmiyor, loş ışık severim, kış o yönden daha çok hitap ediyor bana.
Soğuk havanın diriliğini seviyorum, beni kendime getiriyor, sıcak yaz havasında büzüşmekten ve enerjimin düşmesinden hiç hoşlanmıyorum.

Her mevsimin hoşuma giden tarafları var, hepsinin tadını çıkarmayı seviyorum ama vücudum kesinlikle soğuk havada daha rahat ediyor. cileklikrepin dediği gibi sıcağı seven bir insan değilim, 23 dereceden daha sıcak havada rahatsız olurum genelde.
  •   (30.10.20 16:35:35)
insanların dışarı çıkmamasını seviyorum.

  • ya ben lan neyse  (30.10.20 16:40:48)
bizim apartmanda merkezi sistem var, henüz yanmıyor ama ev de aşırı soğumadı zaten.

kış sevilmez mi ya?
serin hava insanı kendine getiriyor.
terlemiyorsun her şeyden önce.
giyiniyorsun kuşanıyorsun mis gibi.
saçın bozulmuyor, makyajın akmıyor, kılığın kıyafetin yamulmuyor.
pufidik pufidik yorgan, battaniye keyfine falan hiç girmiyorum bile.
  • blatta hiberna  (30.10.20 16:43:47 ~ 16:45:19)
Bursa.
Kombi temizliği yapıyoruz çarşamba öğleden sonradan beri. Şimdilik açmadık ama ben kalın giyiniyorum evde.

  • black holes in the sky  (30.10.20 18:26:44)
Merkezi ısıtmayı açmadı yönetici daha. Bir tane elektrikli fanım var onu açıyorum arada soğuğu kırması için ama genelde kat kat giyinip bol çay içerek ısınmaya çalışıyorum :)

  • peki madem  (30.10.20 18:32:14)