0 araba alabilen var mı?

Merhabalar.

Çevresinde 180.000 TL üstü araba alabilen var mı?

Nereye sorsam araba yok eyvallah ama hiç satmaya da çalışmıyorlar sanki.

Bu showroom sahipleri biz sıradan vatandaşa yok ayağı çekiyor da el altından galerici arkadaşlarına satarak 0 arabadan 20 30 bin kar ediyor olabilir mi? Yoksa ısrarcı olunsa bulunur mu?

180bin liraya sıfır araba mı kaldı masum kardeşim. Fiyat egeya mı bu bahis ettiğin.

  • goodz  (29.10.20 23:09:29)
Benim tanıdıklarım yeni gelecek partilere kapora verip sıraya girerek aldılar.

  • roket adam  (29.10.20 23:17:35)
Showroom satış temsilcileri çok güzel para yiyerek araçları gelericilere satıyorlar +1

Ama 0 araç alan insanlar da var. Bu arada 180k ya piyasada gerçekten araç yok. En boş Clio belki.
  • westblack  (29.10.20 23:21:18)
hem artık az geliyor hem de satılmadığı için talepleri inanılmaz azalttılar. "griz yog yigenim galeride araj bulamiyoq" diyenler biraz haklı gerçekten araç bulunmuyor, gelen de anında satılıyor. çünkü çok az geliyor.

internette bulduğum 1-2 sayıyı atayım buraya;

rakamlar bu civarıymış hep. sadece 2008 küresel krizinde fabrikalarda çok etkilenmişti o zaman rakamlar 550binlere düşmüş sonra tekrar normale dönmüş

peki şimdi ne kadar satışlar biliyor musun? 2019 yılında 479.060 araç satılmış. ve bu rakamların içinde ticari araçlar %70 artış göstermiş. 2020 kim bilir nasıl rakamlar çıkar. 2021 ise tam felaket olacak bence.
  • avatar is back  (29.10.20 23:22:54)
Ofisten biri daha yeni 300.000 bin e boş passat aldı.

  • allah yazdiysa bozsun  (30.10.20 00:17:22)
Haziranda aldım.

  • sutlu nescafe  (30.10.20 00:59:00)
galericilere ve al satçılara inat altı aydır arabam yok. en az bir yıl daha bekleyebilirim. taksiyle işlerimi hallediyorum. gerekirse kiralayarak götürücem gittiği yere kadar. bireysel tepkim bu yönde. eninde önünde sonunda bollaşacak piyasa. göreceğiz.

  • sarcophagus  (30.10.20 02:07:25)
kapora yatirip bekliyorsun, ne cikarsa bahtina oluyor biraz. secme sansin yok gibi bir sey, yok ben kirmizi alayim yok spor kasa olsun filan gibi secme sansin pek olmuyor. cunku soylendigi gibi cok cok az geliyor firmalara yeni araba. ki bu gecen yil sonu icin boyleydi, bu sene pandemi de var daha da azaltmislardir gelen arabalari. stoga senin bekledigin araba girdigi anda satis temsilcinin hazirda bekleyip o arabayi o anda kapatmasi lazim yoksa gidiveriyor baskasina.

  • in vino veritas  (30.10.20 10:43:23)