Vatan Bilgisayardan alinan Epson yaziciyi iade etme

Merhabalar,
Dun Vatan Bilgisayar'dan Epson L5190 tankli yazici aldim.

Yani boyle bir fiyata cift tarafli yazdirmanin manual olabilecegi gelmedi aklima. O kadar avantaj/dezavantajini anlatirken bundan da bahsedilmedi. Kurulumu yaptim ve su an goruyorum ki bu tas devri teknolojisini kullanan yazicilardan birisi de epson l5190 imis.

Iade alirlar mi sizce ya da baska bir yazici ile degisim yaparlar mi? Orda calisan iade filan almayacaklarini soyledi...

soruna cevap değil ama manuel bile çift taraflı yazdırmayan yazıcılar dahi var.

  • sutlu nescafe  (29.10.20 20:02:01)
İade etmeye çalış, almazlarsa direkt ilçe kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine git.

  • cemallamec  (29.10.20 20:05:09)
İçinize sinmediyse deneyin ama vatan kadar cirkefi yok alana kadar aldıktan sonra uğraş dur.

  • monkey  (29.10.20 20:09:22)
ürünü görerek mağazadan aldıysanız iade etme hakkınız yok sanırım.

  • fever  (29.10.20 20:12:40)
gidip kendiniz aldıysanız iade almama hakları var.

internetten almış olsaydınız 15 gün içinde iade olayı vardı onda da açıldığı için bir sürü problem çıkartırlar gibi geldi.

şansınızı deneyin ama bi sonuç alabileceğiniz sanmıyorum, firmanın bir ayıbı , kusuru yok.

bozayım kırayım derseniz en fazla servise gönderirler, 1 2 ay beklersiniz.
  • killerbee  (29.10.20 20:13:28 ~ 20:14:09)
bu özellik sizin için bu kadar önemliyse sormayarak hata yapmışsınız. mürekkepleri açıp tank bölümüne koyduğunuz için herhangi bir donanım/yazılım hatası olmadığı sürece iade alacaklarını düşünmüyorum. vatan'a ya da epson türkiye'ye aradaki farkı ödeyerek çift taraflı yazıcı özelliği olan bir modeli yine sizden alacağım derseniz belki kabul edebilirler.

  • jepa  (29.10.20 20:24:14)
yani urunu gorerek aldim ama iade etmek istiyorum... iade almamak nasil bir sacmalik anlamadim...

  • nefertarii  (29.10.20 20:25:53)
ya evet benim hatam ama 2400 tl verdim boyle bir sacma ozelligin olmayabilecegi aklima gelmedi... bu arada epson'u sattirmaya yemin etmis herhalde saticilar; brother almaya gittim gomdu de gomdu; yok soyle pahali boyle isinize yaramaz; muadili hatta daha iyisi bu diye.

  • nefertarii  (29.10.20 20:27:15)
internet sitelerinde toner veya kartus parasini dustuklerini ve boylece iade aldiklarini yazmis ama internet alis verisi icin mi gecerli sadece bilmiyorum.

  • nefertarii  (29.10.20 20:31:29)
Görerek almışsınız. Bahsettiğiniz özelliğin olmaması ürünle ilgili bir kusur da sayılmaz.
Size Avantaj ve dezavantajı sayılırken anlatılmayan o özelliği siz de ayrıca sormamışsınız.
Kaldı ki istediğiniz bu özellik her müşteri tarafından standart olarak sorulan/istenen/talep edilen bir şey değil demek ki.
  • Erva  (29.10.20 20:52:10)
vatan mediamarkt gibi yerlerde ürün tanıtım personeli oluyor. epson'un elemanı olabilir tanıtan kişi.. ya da bazen belirli ürünleri satınca daha fazla prim alıyorlardır o yüzden epsonu ısrarla satmak istemiş olabilir.

mürekkep fiyatlarını düşerek iade alıyoruz yazıyorsa her mürekkebin 120-150 tl gibi bir fiyatı var.. öyle hesaplayın.
  • jepa  (29.10.20 21:08:15)
Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

www.hukukfuar.com
  • cemallamec  (29.10.20 21:19:09)
mesafeli degil sanki bu? magazadan aldim.

  • nefertarii  (29.10.20 21:31:15)
iade değil değişim diye bastırın. Almama hakları var ama kimi firma müşteri memnuniyeti diye (bir de yine aynı yerden başka işini gören cihaz alacağın için) inisiyatif kullanabilir belki. Belki.

  • nhk ni youkosu  (29.10.20 22:06:48)
Mağazadan aldıysanız imkansız, almıyorlar kesinlikle. Sadece kutusu açılmış tv'yi bile almadılar. Ama online alsaydın sorgusuz sualsiz iade edebilirdin.

  • roket adam  (29.10.20 23:19:24 ~ 23:19:52)