Camasir kurutma makinesi kullananlar

Neleri kurutuyorsunuz?

Hayatimda daha once kurutma makinesi kullanmadim yeni aldim da. Neye elimi atsam kurutma makinesine atilmaz ibaresi var urunlerde. Onu kurutma bunu kurutma neyi kurutcaz biz simdi? Nevresimde bile kurutmaya atmayin diyo. Evin ortasina serceksem kurusun diye, niye aldim ben makineyi ..

Sentetik kumaşlar (spor giysileri genelde) hariç herşeyi kurutuyorum.

  • inheritance  (28.10.20 16:30:11)
inheritance +1

  • nonik  (28.10.20 17:04:51)
battaniye hariç her şeyi. battaniye kurutmayı denedik de aletin su haznesi doldu kurutamadı. yoksa onu da atardım. çok çok hassas kazağınız, dikişli nakışlı ürünleriniz yoksa atın gitsin. sentetiğe mi giriyor bilmiyorum ama spor taytları mayo vs de kurutuyorum ben bir sıkıntı olmadı.

  • pardonazbirbaksanız  (28.10.20 18:20:21)
yıkama kurutma bir arada bir makine var bende. etiketinde kurutma makinesinde kurutulmaz yazan" ve çok para verdiğim ürünleri atmıyorum. gömlekleri de asla kurutmam. onun haricinde inheritance +1
bir şeyi kurutacaksam da her zaman hassas kurutmayı seçiyorum. tekstil ürünleri çok narin. yenisi çok pahalı.
faturaya etkisi çok yüksek birde, kullanma kılavuzu verisine göre 6 kW tüketiyormuş. benim ev şantiye elektriğinde. normal evden daha fazla. dolayısıyla çamaşırları biriktirip yıkıyor ve kurutuyorum. ekonomik programları seçiyorum.

ekleme: birde statik elektrik çok fena. şöyle mendiller var. kısmen işe yarıyorlar. www.rossmann.com.tr
  • cliquot  (28.10.20 18:31:22 ~ 18:32:46)
Yünlüler ve esneyen kotlar hariç hemen hemen her şeyi kurutuyorum.
Cok kırışmaması için program biter bitmez çıkartın, asilacaklari hemen asın.

  • 65 derece  (28.10.20 20:13:08)
Ben yun kazaklar, atkilar vs haric her seyi atiyorum ya. Yunluler cok kotu oluyor :(

  • invictae  (28.10.20 20:21:12)
Yunluler (pek yok zaten) haric her seyi atiyorum +1

zamanim camasirin yipranmasindan daha kiymetli. zaten tonlarca kiyafeti mezara mi goturucem, varsin eskisin.
  • hot potato  (28.10.20 20:37:16)
kazak kesinlikle denemiyorum cok kazagimi yedi meret, onun disinda hersey diyebilirim.
bir de hep en dusuk sicaklikta kurutuyorum her zaman, uzun suruyor ama sikinti yok.

  • cooperr  (28.10.20 20:52:55)
Yün dışında her şey. Yalnız pull and bear basic t-shirt çok çektirdi. Genelde 1.5 saat programda nemli kalacak şekilde kurutup biraz da güneşe asıyorum d vitamini alsın diye

  • makarnacanavari  (28.10.20 21:23:09)
tişört hariç her şeyi atıyorum.

  • spirit crusher  (28.10.20 21:34:57)
benim kurutmada yünlü ve outdoor giysilerin üzerindeki ıslaklığı alma ayarı var.
yünlü programını hiç denemedim, ama kurutmaya girmemesi gereken şeyleri o ıslaklık alma ayarında kuruttuğum ya da nemli hale getirdiğim çok oldu.

her şeyi atıyorum yani.
sadece kurutmaya girmemesi gereken 3-4 nevresimim var, onları atmıyorum kurutmaya hiç.
muhtemelen zarar görürler zaten.
onun dışında normal nevresimleri falan da makinede kurutuyorum.
  • blatta hiberna  (28.10.20 21:44:23 ~ 21:45:02)