Filtre Kahve

Merhaba. French press için kahveyi starbucks, kronotrop’tan alıyordum ama bunları son zamanlarda fazla beğenmediğime karar verdim. Siz hangi kahveleri içiyorsunuz?

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (28.10.20 14:47:18 ~ 14:47:37)
kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili +1
bahsettiği 2 kavurucu ile beraber coffee department benim istanbul'da gördüğüm en profesyonel ve işini hakkıyla yapan kavurucular; kahvelerimi bunlardan alıyorum ben uzun zamandır.

edit: kronotrop'un kahvesini beğenmediysen tchibo falan tatmin etmez. nitelikli kahve işi çok maliyetli bir iş, ucuza kaliteli kahve sattığını iddia edenler yalan söylemek zorunda. çünkü bu işin piyasası belli, adamlara "gelişi" o kadar.
ortada keriz silkelemelik bir durum olmadığı için(işin içini ve maliyet kalemlerini biliyorum) kaliteli kahve=pahalı kahve denkleminden kurtulamıyoruz. en basit şey düşünülmesi gereken şey kur artışı işte, neticede bu kahvelerin hepsi uzak kıtalardan ithal ediliyor.

ki bahsettiğim bu 3 kavurucunun kahveleri dünyanın en iyileri falan da değil ama kilosu 30-35 dolara geliyor yeni lot'ların, böyle bakınca ucuz bile denebilir dünyanın geri kalanına bakarsak.
  • Bruce  (28.10.20 14:50:26 ~ 15:10:10)
yukarıda tavsiye edilenler çok pahalı. ben, tchibo'nun guatemala isimli kahvesinden 100 gram çektiriyorum. öğütücüm olmadığı için, 100 gramlık alınca bayatlamıyor.

tchibo'dan kahve kartı çıkarmayı da unutmayın, biriken puanlarla bedava kahve alabiliyorsunuz.
  • istististist  (28.10.20 15:01:37 ~ 15:02:36)
çok yazıldı ama starbucks alacağın en kötü kahveyi satıyor.

tchibı guatemala aroması yüksek, acılığı düşük orta sertlikte bir kahvedir. yalnız çektirirken ne için ve nasıl kullanacağını belirtmen önemli.
  • orpheus  (28.10.20 16:40:45 ~ 16:42:00)
piyasadaki en ucuz (benim bulduğum) kahve olan jacopsu alıyorum. kilosu 60-70 lira arasıdna satılıyor

  • onkiloversemtamamım  (28.10.20 17:45:32)
Kimba

  • sarcophagus  (28.10.20 18:03:48)
Benim f/p adresim
Demleniyor.com

  • karabasun  (28.10.20 20:26:23)
kahve.com'dan her defasında farklı çeşitler alıyorum ürün açıklamalarında aromaları, sertliği vs yazıyor. gönderim çok hızlı, ürünler taze. ben çekirdek olarak alıp kendim çekiyorum el değirmeninde. böylece daha uzun süre taze kalıyor.

  • cowboy  (28.10.20 22:36:54)
Cevabıma ek: sabalbaharattan alacaksanız ve filtre kahve yapacaksanız açık kavrumu tercih etmenizi tavsiye ederim.

  • karabasun  (06.11.20 19:53:06)