Kpss açıklandı sıradaki ne?

Arkadaşlar ilk kez girdim kpss sınavına sonuçlar açıklandı geçen gün. Şimdi sıradaki adım nedir? Öss zamanındaki gibi tercih mi yapıcaz yoksa ilan mı kovalayacağız ne yapılmalı şimdi?

İmza
İktisat Mezunu

bütçe görüşmeleri yapılıyor iu an. ama kamuya 100k personel alınacağo açıklandı geçen gün. Bunun 30-40 bini öğretmen olsa. gerisi sektörlere dağılır diye tahmin ediyorum. Aralık gibi ilanlar başlar herhalde. memurlar.net tarzı siteleri takip edin bolca.

  • westblack  (27.10.20 21:29:34)
31 Aralık'ta 2020 KPSS puanıyla ilk tercihler, yani 2020/2 tercihleri yapılacak. KPSS puanı merkezi alımlarda 2 yıl, 4 atamada geçerlidir. Aldığınız puanla 2020/2, 2021/1, 2021/2 ve 2022/1 atamalarında tercih yapabilirsiniz. Öğretmenlik puanı ise 1 yıl ve 2 atamada geçerli, iktisat mezunuymuşsunuz gerçi, o sizi pek ilgilendirmez.

  • dogumdansancili  (27.10.20 21:43:50)