Powerlifting Sorusu

Powerlifting yaparak kas kütlesi artırılabilir mi? Teşekkür ederim.

Gerekli kalorileri makroları alıp düzenli ağırlık yüklemesi yaparsan damacana taşıyarak da kas kütleni artırabilirsin, bunlar en nihayetinde benzer amaçlara giden araçlar, alacağın sonuç neyi nasıl uyguladığınla alakalı. PL'nin amacı kaldırdığın ağırlıkları sürekli artırıp güçlenmek üzerine kuruludur, uyguladığın çalışmaya göre en düşük seviyede de olsa her antrenmanda uygulanan bir şey, bunun için de sürekli yüksek kalori alırsın o da yağlanmana neden olur, yani yüksek kas kütlen olur ama yağ oranın da yükselir, PL'de definasyon gibi olaylar olmadığı için yağ da yakamazsın genelde yüksek kas kütlesi ve yüksek yağ oranıyla takılırsın.

  • angelus  (27.10.20 15:02:55)