Kaleci ne yapiyor burada?

Uzun zamandir boyle bir sey gormemistim. Bariz şike kokan bir gol gibi geldi. Sizin yorumunuz? tr.beinsports.com

kalenin yerini karıştırmış gibi davranıyor. kendinde göre kaleyi biraz daha solda bekliyordu. bir bakıyor hayal ettiği gibi değil.

  • belkider  (27.10.20 11:38:44)
kalecilik tecrübesi olan birisi olarak bana daha çok golü atan oyuncunun uzak köşeye bırakamayacağını, yani ya üstüne ya da dışarı vuracağını ümit ederek kendi köşesini kapatmayı tercih ediyor gibi geldi. Bu tercihi yaparken de anlık olarak diğer yönden gelen rakip oyuncunun da kendi defans arkadaşları tarafından kapatılabileceğini varsayıyor. Neuer gibi kalecilerin farkı bu tip pozisyonlarda açıyı vücuduyla optimum kapatıp (bu maçtaki kalecinin kale çizgisine doğru gerilemesinin aksine) el-kol ve ayaklar ile de olası yakınına gelecek topu çıkarma şanslarının yüksek olması.

  • candanag  (27.10.20 11:53:25 ~ 11:56:48)
geri geri kalesine yöneliyor ve arkasına bakmadığı için açı/mesafe hesabını yapamıyor. kaleyi ortaladığını düşünüyor, gelen şutun da dışarı gideceğini düşündüğünü için hamle yapmıyor ve gol.

  • mcsword  (27.10.20 12:14:46)