ev alacaksınız ve...

mal sahibi diyor ki, evi satayım ama kiracı olarak 8 ay oturayım.
bu durum evi satın almanızı etkiler mi?

Yatırım olarak alacaksam sorun etmezdim.

Tabii kontrat vs yasal prosedürler neyse onları gerçekleştirdikten sonra sorun etmezdim.
  • angelus  (27.10.20 10:57:14 ~ 11:04:02)
normalde hemen girmem gerekimiyorsa zaten veya zaten kiraya vereceksem etkilemez de normalde kiraya vermek gibi bir planim yoksa biraz arastirma gerekir. Yani mal sahibi kirayi odemedi diyelim ya da 8 ay sonra ben cikmiyorum dedi, ugras dur o zaman mahkeme mahkeme.

  • robokot  (27.10.20 10:59:13)
8 aylik kirayi ve kaporayi satis fiyatindan duserim. Cikinca kaporasini veririm. Sozlesme yaparim.

  • brkylmz  (27.10.20 11:11:06)
Avukata danisirim mutlaka ve kaybım olmaması için tüm önlemleri alıp evi alırım. Ev aynı durumda olacak mı, görünmez giderler VS, riske atmaya degmez

  • kaset  (27.10.20 11:53:36)
Bir suru degisken var ama soyle bisi her konuda degismez. O 8 ayda evin icine eder o eski sahip

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.10.20 13:23:41)
icinde kiraci olan evi almam. sizin ornek dahil. (tabii yatirimlik almiyorsam)

ps: butun kanunlar kiracidan yana, cikmazsa cikmaz, senin de basin cok agirir. hasta eder adami. sozlesme mozlesme hikaye
  • camussar  (27.10.20 15:22:50 ~ 15:23:50)
burada bir kullanıcı vardı, kiracıyla satın almış ve adamı evden çıkaramamıştı

  • gelmeistemem  (27.10.20 15:29:35)
Benim aldığım evde ev sahibi 3 hafta daha oturacağını söylemişti. Alım-satım sözleşmesine yazdık ve evi aldık. Çıkması 5 hafta filan sürdü. Bize iki ilave kiraya mal oldu. 8 ay neden 8 ay? Eğer makul bir sebebi yoksa (yurtdışına gidiş, evin çocuğunun üniversite sınavı vs. ki bu bile bence makul değil) diğer alternatiflere bakarım.

  • SiyamkedisiZorro  (27.10.20 16:22:10)
Kira kontrati sart degil satis sozlesmesine madde olarak eklenirse kiraci haklarindan yararlanamaz

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.10.20 16:44:23)