Perde genişletme

İnternetten perde aldım ve aptalca bir hata yaparak ölçü olarak pencerelerin genişliğini verdim. Kenarları açık kalıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim, yanlarına aynı kumaştan ek falan mı yaptırayım? Poff:(
Yaratıcı önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler!

aynı perdeden al. perdenin büzüşme hesabını yaparak :-)
www.perdehakkinda.com

  • ankara06  (26.10.20 22:41:45)
Biraz masraflı olur, tüm eve almıştım :(

  • mezzosprite  (26.10.20 22:54:37)
Ek baya çirkin durur bence.

Ortadan ikiye kestir, çift kanat perde gibi kullan şunun gibi
www.ilkebebe.com

Kenarlardan değil ortadan açarsın, süper olmasa da en azından bok gibi gözükmez.

Ya da fon perde yaptır, kenarlara fonu toplarsın, açıkta kalan yer gözükmez. Ama tabi bu da ekstra masraf çıkarır.
  • buff  (26.10.20 23:03:19 ~ 23:04:59)
Belki daha hepsini dikmemişlerdir, üreticiye ulaşıp söyleseniz olmaz mı?
Bazı perdelerin kenarında 5’er cm’lik içe katlanmış pay oluyor inşallah sizinkinde de vardır açtırıp kurtulursunuz.
Perdenin pililerinin sıklığını değiştirebilirsin. Mesela 1’e 2 yapıldıysa 1’e 1,5 yaptır ordan da farkeder.
  • megalomaniac  (27.10.20 01:31:15)