sabahları ağız kokusu

selamlar, sabahları ne zaman kalksam ağzımın çok pis koktuğunu hissediyorum ve öyle de.. bunu her sabah yaşıyorum, şu anlık bana ağrı veren bir diş ağrım yok. bunu nasıl yok edebilirim ? var mı tavsiyeler.

Sabahları ağzı kokmayan var mı? Herkesin kokuyordur, bir şeyler yemeden de geçmez o koku.

  • aynabugusu  (26.10.20 22:26:25)
yatmandan once agiz gargarasi yap mentollu, alkolsuz olandan kullanmak lazim.
sabah mis gibi kalkiyorsun.

  • cooperr  (26.10.20 22:33:28 ~ 22:33:36)
Aksamlari yatmadan dis ipi, sonra fircalama. Tam yatmadan önce de gargara(agiz calkalanmaz gargara sonrasi)
Bir de cok gec yemeyin. Ne zaman tok yatsam agzimda tadla uyanirim.

  • logisticsmanager  (26.10.20 22:45:29)
sabahki ağız kokusu ya diş çürüğü ya sigara kullanımı ya da mide rahatsızlığındandır. bunları bir araştır derim.

  • neira  (26.10.20 22:47:22)
Ben ayak mantarı ile ağız içine yerleşen bakteri gibilerin aynı familyadan olduğuna inanıyorum. Dil içindeki gozeEnek ve yariklara yerleşerek afedersin ama çok pis koku yapiyor lavuklar.

  • fempusay  (26.10.20 22:55:48)
Gece fırça - ip - fırça şeklinde temizlik yapıyorum. 20dk sürüyor ama öyle koku falan olmuyor sabah uyanınca.
Bir de bademciklerine bak belki taş oluşmuştur.

  • catch the arrow  (26.10.20 22:57:40)
Diş taşın varsa temizlettir

  • sta  (26.10.20 23:03:46)
bademcik taşı da olabilir.

  • egokalp  (26.10.20 23:30:02)
diş fırçalama + dil sıyırıcı ile dili temizleme + listerine ile gargara
misler gibi olur.

  • ruby elixir  (26.10.20 23:34:33)
Sinüzit ihtimalini de eleyin isterseniz?

  • balik kraker  (26.10.20 23:42:00)
Benim bu problemim misvakla çözüldü. Nemli bir misvak alıyorsunuz, kuru almayın kullanması zor oluyor. Misvağı narince kullanıyorsunuz ve suda bekletiyorsunuz gün içinde de nemi gitmesin diye ya da buzdolabında. Kullanım videoları YouTube’da var. Tabii hijyene dikkat. Dişlerimi fırçaladıktan sonra misvak kullanıyorum, sabah ağız kokusu olmuyor.

Önceden diş fırçası, diş ipi, ağız çalkalama suyu kullanırdım o zaman da olmazdı ama her gün ağız çalkalama suyu ve ip kullanmak çok da sağlıklı değil diye içim yanardı. Misvak iyi bir çözüm, denemenizi tavsiye ederim, üstelik aşırı ucuz, beğenmezseniz de üzülmezsiniz.
  • damba  (26.10.20 23:46:26 ~ 23:47:38)
diş ipi daha önce kullanmadıysanız diş etinizi kanatırsanız sabah pis değil ceset gibi kokar ağzınız.

  • nahtoderfahrung  (26.10.20 23:56:12)
Benim de aynı problemim vardı. Dişlerimin görünmeyen noktalarında ufak tefek çürükler varmış, onları aldı doktor hepsine dolgu yaptı. Ağrım falan yoktu bu arada. Bu işlem sonrası koku tamamen geçti şükürler olsun. Çürüklere baktır.

  • mg3929  (27.10.20 02:51:32)
Her yıl 300 tl'ye kıyıp iyi bir dişçide diş temizliği yaptır. Ayrıca her gece yatmadan önce dişlerini fırçalamadan önce diş ipiyle dişlerin arasındaki gıda artıklarından kurtul. Diş ipi kullanmadan salt fırçalamakla yetinmenin acı sonuçlarını yaşadığımdan beri bunlara özen gösteriyorum, gayet memnunum.

  • dogumdansancili  (27.10.20 22:49:48)