Youtube da bazı videolar neden böyle çizgi çizgi ?

Sadece bazı videolarda böyle oluyor?

Ekran kartı bios tarayıcı güncellenebilecek her şey güncel. Win 10 pro yüklü, korsan değil, youtube premium var. Antivirüs yüklü ve güncel.

Bildiğim kadarıyla bu videoyu çekenin kamerası veya rip'leyenin kullandığı codec nedeniyle oluyor. Sizinle alakası yok.

Ha başka cihazda aynı video sorunsuz ise onu bilemiyorum.
  • kibritsuyu  (27.10.20 00:08:41)
Sony kameramızda 1080i 720i'ye ayarlayınca çekim kalitesini bilgisayarda böyle izleniyordu. 1080p ve 720p'de sorun olmuyordu. kibritsuyu haklı sanırım codecle alakalı.

  • olutaklidi  (27.10.20 00:32:04)
Videodaki bu etkiye "interlacing" denir, senin bilgisayarinla alakali degil kaynak videoyu hazirlayan kisi videoyu hazirlarken interlacing olayina dikkat etmemis ondan boyle oluyor. Bunu videolardan temizleyen yazilimlar var videolar senin icin onemliyse indireceksen falan ama onun disinda senin bilgisayarinla alakali bir durum degil yani.

  • robokot  (27.10.20 02:01:36)