Freelance iş yapanlar (yazılım)

Merhaba öncelikle iyi pazarlar diliyorum :)
Sorum şu; Freelance çalışan yazılımcılar normal maaşının yüzde kaçını kazanıyor?
Son olarak, Çin ve Hindistanlı yazılımcılardan iş alamıyorum diyen çok kişi var siz ne düşünüyorsunuz?

1-2 katına kadar cikabiliyor maasimin.

  • pass  (25.10.20 23:16:44 ~ 23:17:02)
hocam freelance iş 1 hafta da sürebilir 3 ayda, dolayısıyla kıyas yapmak zor sanki biraz.

  • ayin yazari  (26.10.20 00:03:22 ~ 00:03:34)
Doğru diyorsunuz fakat kazanç / kaç ay sürdüğü gibi bir yuvarlak bir hesap yapabiliriz.

  • mcgrain  (26.10.20 00:32:59)
Maaşı geçmiyor çünkü o kadar saat çalışmıyorum :) ama aldığım maaşın 1,5 katı kadar ücret istiyorum saatlik. Her hafta 10 saat çalışırsam maaşımın 2 buçukta 1'ini kazanıyorum demek oluyor bu da.

Çinlileri bilmiyorum ama yazılım genellikle "yaptırdım bitti" işi değil, sürekli güncellemek vs. gerekiyor. O yüzden hem teknik hem de etik olarak iyi birini bulmak şart. Hintlilerin genelde iki alanda da sorunları oluyor, Türkler de çok çok iyi sayılmaz gerçi. İş bulamamaları normal o yüzden.
  • plutongezegendegilmi  (26.10.20 12:21:45)