Piyano kursu işlevi hk

Selam bacaksızlar,

Piyano kursuna gidiyoz 2 aydır, ama bunun seviyeleri okula katkısı vb diye kafamızı karıştırıyorlar.

Çocuklar küçük diye hobileri olsun diye götürüyordum ki bi kurs %25 fazla ücret var ama ingilterede bilmem ne okulu hocaları gelip sınav yapıyor ve sonuçta yetenek bursu vb alabiliyorlar dedi.
Şimdi devam ettiğimiz ise kayıtdışı oluyor, ilerde liseye girişteki puan + yönde etkilenebilir diyor ,söylenti tabi.
Çocuklar iyi vakit geçirsin derken bunları kafama sıkıştırdılar şimdi yapmazsam kötü mü olur diye düşünmeye başladım.

london college ve başka okulların denkliğini veren programlardan bir tanesi ile karşı karşıya gelmişsiniz. oradan gelen öğretmenler değil, bilfiil türk öğretmenler o programlarda yetiştiriyor öğrencileri. ve eğer bana sorarsanız tamamen ticari bir sistem. gerçekten piyano öğrensin istiyorsanız konservatuvara verin. ayrıca konservatuvarın yarı zamanlı programı da var. yani sadece hobi amaçlı piyano öğreten ama bunu düzgün öğreten ve ücretsiz öğreten bir program. (ücretsiz kısmında emin olmamakla birlike kayıt ücreti vb adı altında ücret alıyor olabilirler, bilemem ama her halükarda özel ders kurs vbden daha uygun olacağını düşünmekteyim.) ayrıca kurs olarak baktığınız şeylerde çalışan eğitimciler eğer gerçekten iyi olsalardı, o kurslarda çalışmazlardı. genelde çok az ücret ödeniyor (saati 40-50TL filan..). şahsen ben çalışmıyorum.

  • jeanluc  (25.10.20 17:50:53)
@jeanluc
Evet london colloge ismi geçmişti.Çocuklar daha 8-9 yaşında ve sevdiler hobi edindiler. Bende ticari olduğunu düşünüyorum,bu şekilde kayıtsız devam edicez ve gelişmelere bakıcam. Şu an 40 dk ders 80 tl ödüyoruz. Memnunuz,meb kayıtlı vb olursa 100 oluyor. Çocuk gelecekte yurtdışı üni vb burs ihtiyacı olursa da gider sınavına girer rüştünü ispat eder .

  • cakmayazar  (25.10.20 18:03:25)
oradaki piyano değil piano yalnız :D
*yavaş anlamında.
gıcıklık yapmaya geldim :)

cevaba gelecek olursak bu bahsedilen ticari bir olay. ayrıca 2 ay çok erken bir süreç, belki sıkılıp bırakacaklar. hatırı sayılır bir burs alacak kadar devam ettiklerinde başka yollar (sınav, sertifika vs) de mümkün.
  • jimjim  (25.10.20 21:15:53)