[]

Tez sorgulama

Bizim yök sitesindeki tez arama sistemine benzer, uluslararası tezleri bulabileceğim bir site var mıdır? Belli keyword'leri yazıp, o konuda yazılmış başarılı tezleri görmek istiyorum. Yök'ün sitesinde, üniversite isminden, tez danışmanı isminden vs. makalenin kalitesi hakkında bir fikir oluşuyor ama bilmediğim üni'lerde böyle bir şey yapamıyorum, var mıdır bir yöntemi?
 
(git: scholar.google.com) scholar üzerinden tezleri sorgulayabiliyorsun bildiğim kadarıyla.


  • nehara  (24.10.20 23:22:17) 
Bildiğim en geniş tez veritabanı : ProQuest

İstediğiniz dilde - konuda tez bulabilirsiniz . Veritabanında arama yaparken dissertations & thesis olarak sınırlandırın.
  • tss  (25.10.20 00:34:50) 
  • armagan abanuz  (25.10.20 01:19:37 ~ 01:21:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.